Kia’nın Popüler Hatchback Aracı ‘Rio’ Türkiye’de Satışa Sunuldu

blank
Kia, Yeni Yıla Özel Kampanyalarını Açıkladı

İçerik: Kia’nın Popüler Hatchback Aracı ‘Rio’ Türkiye’de Satışa Sunuldu

Kia’nın Popüler Hatchback Aracı ‘Rio’ Türkiye’de Satışa Sunuldu:

Kia Rio dördüncü neslinde “Yolculuğa Sıfırdan Başlayın” sloganını tercih etti. Yenilenen Kia logosu, geniş ızgaraları ve uygun fiyatları ile dikkat çeken Rio, hatchback araçlar arasında rahatlıkla öne çıkıyor.

Türkiye’nin en popüler hatchback araçlarından biri olmayı başaran 2021 model Kia Rio’yu inceleyelim.

blank

Kia Rio Hangi Segment?
Kia’nın sedan, SUV veya hatchback gövde tiplerinde birçok farklı araç modeli bulunuyor. Hatchback gövde tipinde Picanto, Rio ve Ceed, Türkiye’de satışa sunulan Kia modelleri. Picanto A sınıfında, Ceed ise C sınıfında. Yani Picanto küçük bir araç, Ceed ise büyük bir araç. Rio ise B sınıfı sayesinde ne Picanto kadar küçük ne de Ceed kadar büyük.

blank

Kia Rio Nasıl Bir Araba?
Kia Rio incelemesi yapılacaksa mutlaka incelenmesi gereken konulardan biri de nasıl bir otomobil olduğudur. Kia Rio, şık ve dinamik çizgileriyle tam bir şehirli. Ayrıca küçük boyutu sayesinde park etme sorununun önüne geçiyor. 1.2 ve 1.4 litre DPI benzinli motorlardan güç alan otomobil, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı bir arada sunuyor.

Kia Rio’nun tasarımı
Kia Rio’nun dış tasarımında parlak renkler, yana doğru uzatılmış far grubu ve geniş ızgara öne çıkıyor. Far grubundan başlayıp arka far grubuna kadar uzanan aracın bel kısmı ya da bazı kaynaklarda gördüğünüz gibi karakter çizgisi oldukça yüksek. Ayrıca bagaj kapağı ile entegre stop grupları arasında bel çizgisini takip eden bir çizgi bulunuyor. Böylece aracın etrafı çok keskin bir çizgi ile çevrili gözüküyor.

blank

Aracın iç kısmına bakıldığında söylenebilecek ilk şey ferahlık. Birçok B sınıfı araca göre oldukça geniş ve ferah bir iç mekana sahip olan Kia Rio, teknolojik özellikleriyle de göz dolduruyor. 8”inc multimedya ekranı, konsoldan ayrı gibi görünen tasarımıyla büyük bir tableti andırıyor. Aracın farklı noktalarına yerleştirilen hoparlörler, müzik dinlemeyi sevenler için oldukça keyifli bir atmosfer yaratıyor.

Kia denilince akla ilk gelen elbette donanım oluyor. Çünkü Kia modelleri her zaman donanım açısından zengindir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kia’nın Popüler Hatchback Aracı ‘Rio’ Türkiye’de Satışa Sunuldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör