Sony, PlayStation Now’ı Telefonlara Getirmeyi Planlıyor

blank
Sony, PlayStation Now'ı Telefonlara Getirmeyi Planlıyor

İçerik: Sony, PlayStation Now’ı Telefonlara Getirmeyi Planlıyor

Sony, PlayStation Now’ı Telefonlara Getirmeyi Planlıyor:

Oyunlarını telefonlara taşımayı umut eden tek büyük konsol üreticisi Microsoft değil. The Verge, Epic Games’in Apple’a açtığı davadan, iPhone üreticisinin Sony’nin 2017’de PlayStation Now’ın bir “mobil uzantısını” planladığını öğrendiğini belirten bir programın kendisine ulaştığını açıkladı. Hizmet, ilk etapta 450’den fazla PS3 oyununu telefonlarda oynanacak şekilde yayınlayacak.

Apple, Apple Arcade’i geliştirmenin ilk aşamalarında olduğu için PlayStation Now genişlemesinden, Sony’nin hizmetine ve Xbox Game Pass’e verdiği yanıttan bahsetti. Apple Arcade, 2019’a kadar kullanıcıların beğenisine sunulmadı ve hala oyuncular tarafından fazla tercih edilmiyor olsa da, Apple PlayStation Now’ı oyun aboneliklerine doğru daha geniş bir geçişin göstergesi olarak değerlendiriyor.

Apple’ın hamlelerinin oyuncu tabanında ses getirmesine rağmen, Sony’nin neden hala akıllı telefon sahiplerine PlayStation oyunlarını sunmadığı belli değil. PlayStation Now ve PlayStation Plus’ın bir karışımı olacak yeni bir yayın organının 2022 baharında çıkacağı açıkladı, ancak ilgili söylenti mobil erişimden bahsetmedi. Sony konu ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Projenin bu denli gecikmesinin birden fazla sebebi olabilir. Sony, bulut oyun uygulamalarını etkili bir şekilde engelleyen Apple politikalarını test etmek istemediğini açıkca belli etti. Örneğin Microsoft, Apple’ın bu sınırlamasını aşmak için web’i kullanmak zorunda kaldı. Gamepad odaklı oyunları dokunmatik ekranlara uyarlamak veya hücresel bağlantılarda güvenilir akışlar sağlamak gibi tanıdık teknik zorluklar da Sony’yi zorluyor olabilir. Her iki durumda da, bu, Sony’nin en azından bugün gördüğünüz hizmetten daha iddialı bir PlayStation Now sürümü üzerinde çalıştığını gösteriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, PlayStation Now’ı Telefonlara Getirmeyi Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör