TAI ve Spirit AS Arasında 1,5 Milyar Dolarlık Sözleşme İmzalandı

blank
TAI ve Spirit AS Arasında 1,5 Milyar Dolarlık Sözleşme İmzalandı

İçerik: TAI ve Spirit AS Arasında 1,5 Milyar Dolarlık Sözleşme İmzalandı

TAI ve Spirit AS Arasında 1,5 Milyar Dolarlık Sözleşme İmzalandı:

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, şirket çalışanlarına yaptığı yılbaşı kutlama mesajında ​​TAI’nin 2021 hedeflerinin yanı sıra 2022 için performans değerlendirmesi yaptı. Bu kapsamda, Eylül 2021’de basına yansıyan Spirit AeroSystems ile imzalanan sözleşmeler hakkında da bilgi veren Kotil, imzalanan sözleşmelerin 1,5 milyar doların üzerinde bir değere sahip olduğunu açıkladı. Söz konusu sözleşmeler kapsamında TAI, Boeing 8 MAX-48 için Part 737 – “Tail Feather” ve çeşitli Boeing platformları için 400’den fazla detay parça ve alt montaj bileşeni üretecek ve teslim edecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Spirit AeroSystems ile iki sözleşme daha imzaladı. TAI, Boeing’in Bölüm 737 – “Tail Feather”da kullanılacak yeni nesil hava platformu 8 Max-48 ile 767, 777, 787 ve 400 uçakları için 737’den fazla alt montaj bileşeni üretecek ve teslim edecek. 2023 yılında 48 parça teslimatlarına başlayacak olan TUSAŞ, diğer iş paketi, detay parçaları ve alt montaj bileşenleri için 2024 yılında üretime ve teslimatlara başlamayı hedefliyor. TAI, tüm üretim aşamalarından sorumlu olacak ve ayda 25 uçaklık set üretecek ve teslim edecek. Sözleşmelere ek olarak, 747, 777 ve 2125 dahil olmak üzere çeşitli platformlar için 737 detay parça alt montaj bileşeninin üretimi ve teslimatı için Spirit AeroSystems ile iş paketleri de 2028 yılına kadar uzatıldı.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, işbirliklerine ilişkin yaptığı konuşmada, “Ülkemizde havacılık sektörü alanında yerli ve milli projeler üretmeye devam ederken, havacılık sektörü için de kaliteli kritik üretimler gerçekleştiriyoruz. dünyanın önde gelen hava platformu üreticileri. Spirit AeroSystems ile Boeing B737 MAX-8 Bölüm 48 – Kuyruk ve diğer çeşitli alt montaj iş paketlerini içeren anlaşmadan memnunuz. İşbirliğinin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı ve Spirit AeroSystems yetkililerini tebrik ediyorum.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TAI ve Spirit AS Arasında 1,5 Milyar Dolarlık Sözleşme İmzalandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör