Audi RS Q e-tron, İlk Dakar Rallisine Hazır

blank
Audi RS Q e-tron, İlk Dakar Rallisine Hazır

İçerik: Audi RS Q e-tron, İlk Dakar Rallisine Hazır

Audi RS Q e-tron, İlk Dakar Rallisine Hazır:

1-14 Ocak tarihleri ​​arasında düzenlenecek Dakar Rallisi, yeni bir dönemin başlangıcına sahne oluyor. quattro, TFSI, ultra, e-tron ve daha birçok yeni teknolojiyi motor sporları dünyasına getiriyor. kazanAudi, dünyanın en zorlu ralli organizasyonlarından biri olan Dakar’a RS Q e-tron modeliyle katılacak.

Dünyanın en zorlu motor sporları organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Dakar Rallisi 1 Ocak’ta başlıyor. Bu yıl 44. kez düzenlenecek ve üçüncü kez Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek mücadele iki hafta sürecek. Cidde ile Dolu arasında 19 km’lik giriş etabı ile başlayacak olan rallide yarışmacılar, önceki iki yarışta olduğu gibi yaklaşık 12 bin km’si özel etap olmak üzere 8 bin km’yi aşan bir güzergahta 4 etap geçecek.

blank

Dakar Rallisi, motosiklet, ATV, hafif araç, otomobil ve kamyon olmak üzere beş farklı kategoride gerçekleşecek. Otomobil kategorisinde 91 rakibe karşı üç RS Q e-tron aracıyla yarışacak olan Audi Sport, hem bu organizasyon hem de motor sporları için yeni bir dönem başlatıyor.

Dakar Rallisi’nin yüksek voltajlı batarya, yüksek verimli enerji dönüştürücü ve yenilikçi elektrikli sürüş için gerçekten zorlu bir test alanı olduğunu belirten Audi Sport GmbH Direktörü Julius Seebach, “Daha önce hiç bu kadar kısa sürede bu kadar karmaşık bir aracı piyasaya sürmemiştik. zaman. Rekabet koşullarındaki ilk dayanıklılık testimiz şu anda dünyanın en uzun ve en zorlu rallisi. Dakar Rallisi’ne büyük saygı duyuyoruz ve tamamen bu yarışa odaklanmış durumdayız.” dedi.

blank
Audi RS Q e-tron

Dakar Rallisi; 1981’den beri WRC, touring (Trans-Am, IMSA GTO, DTM, STW, TCR), prototip yarışları (LMP), GT yarışları (GT3, GT2, GT4), rallikros (WRX) ve Formula E gibi etkinliklere katılmıştır. Audi Sport tarihindeki yedinci motor sporları disiplinidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Audi RS Q e-tron, İlk Dakar Rallisine Hazır

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör