Volvo Araçlara, YouTube ve Google Home Entegrasyonu Geliyor

blank
Volvo Araçlara, YouTube ve Google Home Entegrasyonu Geliyor

İçerik: Volvo Araçlara, YouTube ve Google Home Entegrasyonu Geliyor

Volvo Araçlara, YouTube ve Google Home Entegrasyonu Geliyor:

Volvo, otomobillerinde Google Home ile doğrudan entegrasyon sunan ilk otomobil üreticisi olacağını açıkladı. Google Asistan aracılığıyla belirli işlevleri uzaktan kontrol edebileceksiniz. Telefonunuzdan aracınıza kapıları kilitlemesini söyleyebilir veya evden ayrılmaya hazırlanırken akıllı bir hoparlörden arabanızı ısıtmasını isteyebilirsiniz.

Kapıların kilidini açmak gibi “daha hassas komutlar” için iki faktörlü kimlik doğrulama gerekli. Arabanızla ilgili bilgileri Google Asistan üzerinden de öğrenebilirsiniz.

Şarj programlama seçeneği gibi daha fazla özellik daha sonra eklenecek. Volvo, önümüzdeki aylarda Google Home entegrasyonunu kullanıma sunacak. Bunu kullanmak için Volvo Cars uygulamasına bağlı Android destekli bir bilgi-eğlence sistemine ve Google Asistan özellikli bir cihaza ihtiyacınız olacak.

Arabalarda bağlantılı ev platformlarıyla entegrasyonu ilk kez görmüyoruz. GM ve BMW sahipleri, yerleşik Alexa’ya sahip araçlardan akıllı ev cihazlarını kontrol edebilirken, Samsung ve Google, Android Auto ile bazı modellere bir SmartThings panosu getirdi. Yine de, Google Home, etrafındaki en önde gelen bağlantılı ev platformlarından biri. Google Asistan’ın etkin olduğu bir akıllı hoparlörünüz varsa, bu özellikler işinize yarayabilir.

Ayrıca YouTube, Volvo’nun bilgi-eğlence sistemindeki ilk video akış hizmeti olacak. Uygulamayı Play Store’dan indirebileceksiniz. Otomobil üreticisi, belirli pazarlarda sınırsız veri sunar, bu nedenle, veri ödeneğinizi kesme konusunda endişelenmeden istediğiniz kadar video izleyebilirsiniz.

Güvenlik nedeniyle, YouTube videolarını yalnızca araç dururken ekranda izleyebilirsiniz. Bu, Volvo’nun Tesla’nın yakın zamanda, bir araba hareket ederken oyunların bilgi-eğlence sisteminde oynanabileceğinin ortaya çıkmasıyla karıştığı türden bir tartışmadan kaçınmasını sağlayacak. Şirket, NHTSA’nın konuyu araştırdığını söylemesinin ardından bu seçeneği devre dışı bırakacağını söyledi.

Volvo sahiplerinin yakında bilgi-eğlence sistemlerine indirebilecekleri diğer uygulamalar arasında navigasyon uygulamaları Sygic ve Flitsmeister; şarj uygulamaları ChargePoint ve Plugshare; ve park hizmetleri SpotHero ve ParkWhiz.

Bu haftanın başlarında Volvo, Polestar 3’teki bilgi-eğlence sistemlerine ve yaklaşmakta olan elektrikli EV’ye güç sağlamak için Qualcomm’un otomobil yonga setlerini kullanacağını duyurdu. Otomobil üreticisi, Snapdragon Kokpit Platformlarının sistemleri daha duyarlı ve iki kattan daha hızlı hale getireceğini iddia ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo Araçlara, YouTube ve Google Home Entegrasyonu Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör