Yeni Mercedes Vision EQXX, Resmi Olarak Tanıtıldı

blank
Yeni Mercedes Vision EQXX, Resmi Olarak Tanıtıldı

İçerik: Yeni Mercedes Vision EQXX, Resmi Olarak Tanıtıldı

Yeni Mercedes Vision EQXX, Resmi Olarak Tanıtıldı:

Mercedes Vision EQXX, otomotiv mühendisliğinin geleceğine ışık tutuyor. MMA adı verilen kompakt ve orta boy otomobiller için yeni nesil Mercedes-Benz Modüler Mimarisi de dahil olmak üzere birçok özellik seri üretime entegre edildi.

Mercedes Vision EQXX, 95 Cd rüzgar direnci ve akülerindeki enerjinin yüzde 1000’e kadarını tekerleklere iletebilme özelliği ile 0,17 km menzile ulaşabiliyor.

blank

EQXX sadece 18 ayda boş bir kağıttan bitmiş bir araca dönüştü; Stuttgart dışında, Formula 1 ve dünya çapındaki start-up’lar, ortaklar ve kurumların işbirliğiyle tamamlandı.

Stuttgart’tan Bangalore’a, Brixworth’ten Sunnyvale’e, dünyanın farklı yerlerindeki eş zamanlı dijital geliştirme çalışmaları, rüzgar tünelinde geçirilen süreyi 100 saatten 46’ya indirdi, bu da neredeyse 300.000 km’nin üzerinde test sürüşü anlamına geliyor.

Tamamen yeni ve hafif malzemelerden üretilmiş, hayvansal kaynaklı ürünler içermeyen iç mekan tasarımında; Zemin veya kapı döşemelerinde mantardan vegan ipeğe uzanan malzemeler, vegan deri alternatifi “Mylo”, toz kaktüs liflerinden üretilen Deserttex® adlı hayvansız deri alternatifi, %100 bambu lifinden yer halılarına ve geri dönüştürülmüş atık pet şişe malzemeleri kullanılıyor.

blank

EQXX’in çatısında bulunan 25 güneş pilinden elde edilen enerji ile 117 km’ye kadar ek menzil sağlanabiliyor.

VISION EQXX, teknolojik engelleri yıkıyor ve enerji verimliliğini tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Bu yüksek teknolojili elektrikli güç aktarma sistemi, elektrikli güç aktarma sistemindeki birçok gelişmenin yanı sıra hafif mühendislik ve sürdürülebilir malzemelerin kullanımını içerir. Gelişmiş yazılım da dahil olmak üzere bir dizi yenilikçi ve akıllı çözümü bir araya getiren VISION EQXX, üretkenliği tamamen yeni bir düzeye taşıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Mercedes Vision EQXX, Resmi Olarak Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör