ATOM ve SARP Güçlerini Birleştirme Kararı Aldı

blank
ATOM ve SARP Güçlerini Birleştirme Kararı Aldı

İçerik: ATOM ve SARP Güçlerini Birleştirme Kararı Aldı

ATOM ve SARP Güçlerini Birleştirme Kararı Aldı:

ASELSAN akıllı mühimmat ailesinin yeni üyesi ATOM 40 mm Yüksek Hızlı Akıllı Mühimmat ve Uzaktan Komutalı Silah Sistemi SARP, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

ASELSAN’ın öz kaynaklarıyla geliştirilen ATOM 40 mm Akıllı Mühimmat, içindeki özel elektromekanik bileşenlerle üretiliyor.
Namludan çıkarken ne zaman havada kırılacağı programlanır ve nerede patlayacağı bilgisi namludan çıkarken mühimmat üzerine yüklenir. Mühimmat hedefe ulaştığında şarapnel etkili gövdeden ayrılan 500’den fazla çelik parçacık ve gövde içindeki patlayıcı dolgu ile hedefe karşı yüksek etkinlik gösteriyor.

ATOM 40 mm akıllı mühimmat bina içinde gizlenen keskin nişancılara, şehir içindeki binalar arasında gizlenen terör gruplarına, sutra/siper vb. yapılara karşı kullanılabilir. Yapıların arkasına gizlenmiş veya siperlerde konumlanan tehditlere, çevresine dağılmış piyade birliklerine karşı etkin bir şekilde kullanılabilir. arazi ve zırhsız araçlar.

ATOM 40 mm Akıllı Mühimmat artık SARP silah sistemi ile birlikte görev yapabilecek. SARP Silah sistemine yapılacak adaptasyon çalışması (entegrasyon kiti) ile envanterdeki sistemlere ATOM 40 mm Akıllı Mühimmat atma özelliği kolaylıkla kazanılabilir.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde toplam sayısı 2.500’ü geçen SARP Sistemi, sabit tesis ve araçlara göre sıklıkla tercih ediliyor. Yurt içi ve yurt dışı birçok operasyonda kendini kanıtlamış olan SARP Silah Sistemi, milli akıllı mühimmat ile daha büyük başarılara imza atacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ATOM ve SARP Güçlerini Birleştirme Kararı Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör