NFT Satış Platformu OpenSea’nin Değeri 13 Milyar Doları Buldu

blank
NFT Satış Platformu OpenSea'nin Değeri 13 Milyar Doları Buldu

İçerik: NFT Satış Platformu OpenSea’nin Değeri 13 Milyar Doları Buldu

NFT Satış Platformu OpenSea’nin Değeri 13 Milyar Doları Buldu:

Çevrimiçi bir satış yeri olan OpenSea, 300 milyon dolarlık yeni bir yatırımın ardından 13,3 milyar dolar (9,8 milyar sterlin) değerine ulaştığını açıkladı. Platform, dijital sanat eseri gibi bir dijital varlıkla ilişkilendirilebilecek benzersiz dijital kod parçaları olan NFT’lerde (karşılaştırılamaz tokenler) ticarete olanak tanıyor. Bazı NFT’ler milyonlarca dolara satıldı. OpenSea, platformdaki işlemlerin geçen yıl 600 kat arttığını söylüyor, ancak bazı eleştirmenler değerlemenin çok yüksek olduğunu açıkladı.

2017’de şirketin kurucularından Devin Finzer, “2021’de dünyanın NFT’lerin yepyeni eşler arası ekonomiler için temel yapı taşlarını temsil ettiği fikrine uyandığını gördük” dedi. Ancak diğerleri, bazı kripto işletmelerinin sarmal değerlemelerinin, yatırımcıların paralarını koyabilecekleri yer eksikliğini yansıttığını savunuyor. Yazar David Gerard, “Etrafta dolaşan çok fazla para ve parayı saklamak için çok az yer var” dedi.

OpenSea’nin değerlemesi, giderek artan sayıda işletme, spor kulübü ve ünlünün NFT ürettiği veya satın aldığı bir zamanda geliyor. Son zamanlarda rapçi Eminem, kendisine benzeyen bir “Bored Ape” görüntüsü için yaklaşık 450.000 dolar ödemişti. Bored Ape Yacht Club (BAYC), antropomorfik maymunların binlerce NFT dijital illüstrasyonunun bir parçası. Bored Apes şu anda en popüler NFT’ler arasında görülüyor. Bored Apes’e harcanan para bir NFT endüstri veri toplayıcısı olan Cryptoslam’den alınan verilere göre 1 milyar doları geçti. The Guardian’ın sanat eleştirmeni Jonathan Jones, onları “çok sıradan ve türetilmiş bir çizgi roman tasarımı parçası” olarak nitelendirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NFT Satış Platformu OpenSea’nin Değeri 13 Milyar Doları Buldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör