Nikola Motors, Tesla’ya Açtığı 2 Milyar Dolarlık Davadan Vazgeçti

blank

İçerik: Nikola Motors, Tesla’ya Açtığı 2 Milyar Dolarlık Davadan Vazgeçti

Nikola Motors, Tesla’ya Açtığı 2 Milyar Dolarlık Davadan Vazgeçti:

Nikola Tesla, her iki dev üreticinin de elektrikli otomobil şirketleri tarafından kullanılmasından memnun olmuş olabilir, ancak Nikola Tesla’nın isim hakkı üzerinden başlayan marka savaşı iki üreticiyi de zor duruma düşürdü. Bloomberg’in bildirdiğine göre, Nikola şirketinin kurucusu Trevor Milton’ın dolandırıcılık suçlamalarıyla ilgili bir suç duyurusu ile karşı karşıya kalması nedeniyle, Nikola Corp.’un Tesla Inc.’e karşı açtığı 2 milyar dolarlık patent ihlali davasını kaybettiğini açıkladı.

San Francisco mahkemesindeki bir dosyaya göre, her iki şirket de birbirlerine karşı tüm iddiaları ve karşı iddiaları geri çekmeyi kabul etti. Nikola Tesla’yı ön cam tasarımı, gövde ve yan kapı için birkaç patentli tasarımı kopyalamakla suçladı. Tesla tüm iddiaları reddetti ve karşı dava açtı.

Nikola, hidrojenle çalışan Nikola One yarı kamyonunu 2016 yılında, kirlilik içermeyen 800-1.200 mil menzil vaadiyle tanıtmıştı. Bununla birlikte Nikola, SEC tarafından, bir keresinde, kamyonun bir tepeden aşağı yuvarlanırken güç altında hareket ettiğini gösteren bir video aracılığıyla yatırımcıları aldatmakla suçlandı. CEO Trevor Milton daha sonra federal bir büyük jüri tarafından iki adet menkul kıymet dolandırıcılığı ve bir adet elektronik dolandırıcılık ile suçlandı. İddialar şimdilik düştü ancak gelecekte neler olur şimdilik meçhul gözüküyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nikola Motors, Tesla’ya Açtığı 2 Milyar Dolarlık Davadan Vazgeçti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör