Türkiye’nin Yerli Otomobili TOGG Sedan CES 2022’de Tanıtıldı

blank
Türkiye'nin Yerli Otomobili TOGG Sedan CES 2022'de Tanıtıldı

İçerik: Türkiye’nin Yerli Otomobili TOGG Sedan CES 2022’de Tanıtıldı

Türkiye’nin Yerli Otomobili TOGG Sedan CES 2022’de Tanıtıldı:

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, SUV olarak duyurduğu ilk modelinin ardından sedan için harekete geçti. İlk görüntüler sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Yerli otomobil Togg, TOGG otomobili ilk kez ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) uluslararası sahnede yerini aldı.

Togg Sedan’ın ilk görüntüleri TOGG’un resmi Twitter hesabında “Togg’un dinamik ve yenilikçi vizyon otomobiliyle tanışmaya hazır mısınız?” başlığı ile yayınlandı.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, lansmanda aracı tanıttı. Sunumun ardından TRT Haber’e açıklama yapan Karakaş, duygulu anlar yaşadı.

Gözyaşlarını tutamayan Karakaş, “Daha iyisini yapacağız. Oyunda bir oyuncu olduğumuzu söylemeye geldik. Oyuna dahil olduk ve hızla ilerliyoruz” dedi.

Fikri ve sınai mülkiyeti %100 Türkiye’ye ait bir dünya markası yaratmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle yola çıkan Togg, logosunu marka adından sonra belirledi.

Logo tasarımında iki ok birleşerek ortada bir değerli taş oluşturarak Doğu ve Batı’nın bir araya gelmesini simgeliyor. Logo, Togg’un hayatı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde, bugünün ve yarının kesişim noktasında teknoloji ve insanı buluşturan bir teknoloji şirketi olduğunu da vurguluyor.

Yeni logo, 21 Aralık’ta paylaşılan videoda ilk kez otomobilde görüldü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türkiye’nin Yerli Otomobili TOGG Sedan CES 2022’de Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör