WhatsApp, iOS Telefonlar İçin Yeni Özelliklerini Tanıttı

blank
WhatsApp, iOS Telefonlar İçin Yeni Özelliklerini Tanıttı

İçerik: WhatsApp, iOS Telefonlar İçin Yeni Özelliklerini Tanıttı

WhatsApp, iOS Telefonlar İçin Yeni Özelliklerini Tanıttı:

WhatsApp, bir rapora göre iOS beta kullanıcıları için bildirimlerle ilgili iki özellik yayınladı. İlk özellik, sistem bildirimlerinde profil resimlerini gösterecek ve ikincisi, biri bir grupta sizden bahsettiğinde veya size yanıt verdiğinde bildirimlerde bilgi gösterecektir. Bu özelliklerin her ikisi de farklı güncellemelerde kullanıma sunuluyor. Geliştirme, WhatsApp’ın İletişim Bilgileri sayfası için yeniden tasarlanmış bir arayüze sahip olduğu ve grup yöneticilerinin gruplarını iOS’ta bir topluluğa bağlamasına izin verme yeteneği geliştirdiğini fark etmesinden birkaç gün sonra geldi.

Bildirimdeki profil fotoğraflarıyla ilgili ilk özellik iOS 15’te en az 2.22.1.1 beta sürümünü kullananlar için kullanıma sunulurken, grup konuşmaları hakkında bilgi veren özellik ise 22.1 sürümünde TestFlight beta Programı aracılığıyla sunuldu. 71, WhatsApp’a göre izleyici WABetaInfo’ya sahip olacak.

2.22.1.1 beta güncellemesinde WhatsApp, bildirimlerde profil fotoğrafları için destek ekledi. Böylece, bir kullanıcı sohbetlerden ve gruplardan mesaj aldığında, bildirimde gönderenin profil fotoğrafını görebilecek. Birkaç kişi tarafından kullanılabilecek ve özelliği geliştiren güncellemelerin yakında kullanıma sunulması bekleniyor.

İkinci beta güncellemesi de benzer bir özelliğe sahip. WhatsApp, biri bir gruptaki bir kullanıcıdan bahsettiğinde veya bir kullanıcıya yanıt verdiğinde bildirimlerde bilgi sunmuştur. Özelliğin bireysel sohbetler için etkinleştirilmediğine dikkat edilmelidir. WABetaInfo, iOS cihazları için çalışan her iki özelliğin ekran görüntülerini paylaştı.

Bu güncellemelerin her ikisi de, WhatsApp’ın İletişim Bilgileri sayfası için yeniden tasarlanmış bir arayüz üzerinde çalıştığı bildirilen önceki bir beta sunumunu takip ediyor. Yenilenen İletişim Bilgileri sayfasında ayrıca özel bir arama kısayolu olabilir. Başlangıçta iOS kullanıcıları ile sınırlı olacak ve gelecekte Android kullanıcılarına sunulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp, iOS Telefonlar İçin Yeni Özelliklerini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör