Mercedes’in Konsept Otomobili Resmi Olarak Tanıtıldı

blank
Mercedes'in Konsept Otomobili Resmi Olarak Tanıtıldı

İçerik: Mercedes’in Konsept Otomobili Resmi Olarak Tanıtıldı

Mercedes’in Konsept Otomobili Resmi Olarak Tanıtıldı:

Mercedes Vision EQXX, otomotiv mühendisliğinin geleceğine ışık tutuyor. MMA adı verilen kompakt ve orta boy otomobiller için yeni nesil Mercedes-Benz Modüler Mimarisi de dahil olmak üzere birçok özellik seri üretime entegre edildi.

EQXX sadece 18 ayda boş bir kağıttan bitmiş bir araca dönüştü; Stuttgart dışında, Formula 1 ve dünya çapındaki start-up’lar, ortaklar ve kurumların işbirliğiyle tamamlandı.

Stuttgart’tan Bangalore’a, Brixworth’ten Sunnyvale’e dünyanın farklı yerlerinde yapılan eş zamanlı dijital geliştirme çalışmaları, rüzgar tünelinde geçirilen süreyi 100 saatten 46’ya indirdi ve bu da neredeyse 300.000 km’nin üzerinde test sürüşü anlamına geliyor.

Tamamen yeni ve hafif malzemelerden üretilmiş, hayvansal kaynaklı ürünler içermeyen iç mekan tasarımında; Zemin veya kapı döşemelerinde mantardan vegan ipeğe uzanan malzemeler, vegan deri alternatifi “Mylo”, toz kaktüs liflerinden üretilen Deserttex® adlı hayvansız deri alternatifi, %100 bambu lifinden yer halılarına ve geri dönüştürülmüş atık pet şişe malzemeleri kullanılmaktadır. .

EQXX’in çatısında bulunan 25 güneş pilinden elde edilen enerji ile 117 km’ye kadar ek menzil sağlanabiliyor.

Elektrikli ulaşımın zorlu ve heyecanlı yolculuğu için tasarlanan Mercedes-Benz VISION EQXX, yenilikçi yönü ile modern tüketicinin yenilikçi talep ve beklentilerine cevap veriyor. Gelişmiş bir teknoloji programının parçası olan bu yazılım tabanlı araştırma prototipi, gezegendeki her yönden en verimli arabalardan birini sunmak için tasarlandı.

Mercedes-Benz mühendislerinin ve tasarımcılarının çabalarıyla, dijital simülasyonlara dayalı gerçek yaşam koşullarında, 1.000 kilometrede 10 kWh’den daha az tüketim ve 9,6 kilometrenin üzerinde bir menzil ile kWh başına 100 km’nin üzerinde bir verimlilik elde edilmektedir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mercedes’in Konsept Otomobili Resmi Olarak Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör