Nvidia GeForce, Piyasaya Çıkacak Yeni İşlemcilerini Tanıttı

blank
Nvidia GeForce, Piyasaya Çıkacak Yeni İşlemcilerini Tanıttı

İçerik: Nvidia GeForce, Piyasaya Çıkacak Yeni İşlemcilerini Tanıttı

Nvidia GeForce, Piyasaya Çıkacak Yeni İşlemcilerini Tanıttı:

Nvidia, şu anda GeForce RTX 30 serisinde en uygun fiyatlı olan bütçe odaklı GeForce RTX 3050 masaüstü GPU’sunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Şirket ayrıca oyun dizüstü bilgisayarları için yeni yüksek performanslı GeForce RTX 3080 Ti ve GeForce RTX 3070 Ti GPU’larını duyurdu ve yakında çıkacak olan amiral gemisi GeForce RTX 3090 Ti’yi tanıttı. GeForce Now bulut oyun platformu, daha fazla yeni oyunla genişletildi ve 5G özellikli mobil cihazlar da dahil olmak üzere daha fazla platformda satışa sunulacak. Nvidia’nın Reflex ekosistemini destekleyen yeni monitörler ve fareler, üreticileri tarafından, e-spor tutkunlarını hedefleyen 360 Hz’e kadar yenileme hızlarına sahip yeni bir 1440p monitör kategorisiyle birlikte duyurulacak. Bu duyurular, CES 2022 ticaret fuarının açılışı ile yapıldı.

GeForce RTX 3050 tabanlı grafik kartları resmi olarak Dolar üzerinden başlayarak fiyatlandırılacak ve 27 Ocak’tan itibaren dünya çapında satışa sunulacak. Nvidia, kendi Founders Edition kartı sunmayacak ve yalnızca Asus, Zotac, Gigabyte, MSI gibi şirketlerden özel tasarımlar olacak. Gerçek satış fiyatları henüz bilinmiyor, ancak perakende GPU pazarının mevcut durumu göz önüne alındığında fiyatların önemli ölçüde şişirilmesi muhtemel gözüküyor.

GeForce RTX 3050 GPU, daha büyük kardeşleriyle aynı Ampere mimarisini temel alacak ve RTX ışın izleme efektlerinin yanı sıra DLSS görüntü yükseltmeyi destekleyecek. GeForce RTX 1650’nin yerini alması amaçlanıyor ve 1.78GHz’e kadar çalışan 2560 CUDA çekirdeği içeriyor. Tüm kartlar, 128 bit veri yolunda 8 GB GDDR6 belleğe sahip olacak.

Yelpazenin diğer ucunda, “canavar” GeForce RTX 3090 Ti masaüstü GPU, 40 teraflop bant genişliği, ışın izleme için 78 teraflop ve AI işlemlerinde 320 teraflop’a kadar kapasiteye sahip olacak. Bu GPU’nun kripto para madencileri arasında popüler olması muhtemel ve fiyatlandırması ve bulunabilirliği ile ilgili ayrıntılar henüz bilinmiyor. GeForce RTX 3090 Ti grafik kartları, 21Gbps aktarım yapabilen 24GB GDDR6X RAM’e sahip olacak. Daha fazla ayrıntı bu ay içinde duyurulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nvidia GeForce, Piyasaya Çıkacak Yeni İşlemcilerini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör