Bitcoin, Fed Açıklamalarından Sonra En Düşük Seviyesine Geriledi

blank
Bitcoin, Fed Açıklamalarından Sonra En Düşük Seviyesine Geriledi

İçerik: Bitcoin, Fed Açıklamalarından Sonra En Düşük Seviyesine Geriledi

Bitcoin, Fed Açıklamalarından Sonra En Düşük Seviyesine Geriledi:

ABD Merkez Bankası’nın açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatları ayların en düşük seviyesine geriledi.

Kripto para biriminin değeri bu hafta başında 47.000$’dan, dijital para başına 42.000$’ın altına düştü. FED’in faiz oranlarını yükseltebileceğini öne süren toplantısının tutanaklarını takip ediyor. Kazakistan’daki siyasi olaylar da Bitcoin’in durumdan etkilenme kapasitesiyle ilgili endişeleri artırdı.

Küresel ve merkezi olmayan doğası nedeniyle, Bitcoin fiyatındaki artışı veya düşüşü tek bir nedene bağlamak zor. Ancak birçok yorumcu, Federal Rezerv’in Aralık toplantı notlarının yayınlanmasını bir faktör olarak işaret ediyor. Tutanaklar, Amerika merkez bankasının bazılarının beklediğinden daha erken faiz oranlarını artırabileceğini ve bazı varlıklarını satabileceğini gösteriyor.

Bu, Bitcoin’i elinde tutan geleneksel yatırımcıların, bunun yerine daha az riskli varlıkları takip ettikleri için zincirleme etkisine yol açabilirdi. Aynı zamanda, dünyadaki Bitcoin madenciliğinin büyük bir kısmı, işlemlerin doğrulandığı ve yeni “coin’lerin” yapıldığı ülke olan Kazakistan’da gerçekleşiyor.

Vatandaşların artan akaryakıt fiyatlarını protesto etmek için sokaklara çıkmasıyla, devasa Orta Asya ülkesinde bu hafta siyasi huzursuzluk yaşanmaya başlamıştı. Ülke liderlerinin “isyancı” olarak nitelendirdiği göstericilerin en büyük şehir olan Almatı’daki binaları ele geçirmesiyle ölümcül şiddet olayları izledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bitcoin, Fed Açıklamalarından Sonra En Düşük Seviyesine Geriledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör