Çin, Ay’ın Güney Kutbu’nda Araştırma Merkezi İnşa Edecek

blank
Çin, Ay'ın Güney Kutbu'nda Araştırma Merkezi İnşa Edecek

İçerik: Çin, Ay’ın Güney Kutbu’nda Araştırma Merkezi İnşa Edecek

Çin, Ay’ın Güney Kutbu’nda Araştırma Merkezi İnşa Edecek:

Çin’in Ay keşif programının baş tasarımcısı Wu Weiren, programın dördüncü aşamasının fizibilite çalışmalarının tamamlandığını ve Çin’in Ay’ın güney kutbunda uluslararası bir araştırma istasyonu kurmayı planladığını kaydetti.

Wu, Çin’in Ay keşif programının dördüncü aşamasının bir parçası olarak Chang’e-6 ile Ay’ın güney kutbundan örnekler topladı, Chang’e-7 tarafından Ay’ın güney kutbunun kaynaklarının ayrıntılı araştırılması ve araştırma Chang’e-8 istasyonu. İnşaata hazırlık için temel teknolojilerin test edilmesi de dahil olmak üzere toplam üç görevin planlandığını bildirdi.

Wu, “Ay araştırma istasyonu projesi başarıyla uygulanırsa, Çin Ay’a insanlı iniş gerçekleştirmeye çok yaklaşacak” dedi. söz konusu. Wu, Çinli bilim adamları ve mühendislerin Ay’a inişle ilgili araştırmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Çin’in de Ay’ın güney kutbuna inmeyi düşündüğüne dikkat çeken yetkili, başarılı inişle birlikte araştırma istasyonunun inşasının kademeli olarak ilerletilebileceğini de sözlerine ekledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin, Ay’ın Güney Kutbu’nda Araştırma Merkezi İnşa Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör