LG’nin Devrimci CLOi Robot Teknolojileri, Kullanıcılara Sunulacak

blank
LG'nin Devrimci CLOi Robot Teknolojileri, Kullanıcılara Sunulacak

İçerik: LG’nin Devrimci CLOi Robot Teknolojileri, Kullanıcılara Sunulacak

LG’nin Devrimci CLOi Robot Teknolojileri, Kullanıcılara Sunulacak:

Sadece birkaç yıl öncesine kadar fabrikaların dışında gündelik hayatta görülen robotlar bilim kurgu alanına giriyordu. Ancak günümüzde robotlar hayatın merkezinde. Üstelik robotlar nefes almaya ihtiyaç duymadıkları için sosyal mesafe endişesi duymadan günlük hayata dahil olabiliyorlar. Gelecekte, insanların sosyal mesafeyi korumaları için robot liderliğindeki hizmetlerin yaygınlaşması yeni dünya düzeninin bir parçası olacak gibi görünüyor.

CES 2022’de LG GuideBot, ServeBot, ChefBot ve UV-C Robot liderliğindeki CLOi robot ailesi, arabaları kaynaklamanın ve satranç oynamanın ötesine geçen yetenekler sergiledi. Bu yüksek teknolojili robotların, restoranlar, hastaneler ve ofis binaları gibi kamusal alanlarda insan-insan etkileşimine ihtiyaç duymadan insanlara yardımcı olması için kullanılması amaçlanıyor.

LG CLOi ServeBot’un oteller, hastaneler ve restoranlar içinde ürün teslimi için çekmeceler ve raflar olmak üzere iki kullanışlı türü vardır. Bu akıllı robot, ister ilaçları bir hastane katından diğerine taşıyor olsun, isterse lüks bir İtalyan restoranında makarna tabaklarıyla dolu masalarda geziniyor olsun, mümkün olan en verimli rotayı izleyerek, malzemeleri doğru sırayla teslim etmek için aynı anda birden fazla talimat alabilir.

LG CLOi ServeBot’lar, LG Sciencepark araştırma kampüsünde bulunan bir markette, çalışanlara yalnızca asansörle erişilebilen katlarda atıştırmalık ve içecek sağlamak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Teslim edilen ürünler, yalnızca robot hedefine ulaştığında açılabilen kilit ve anahtar altında güvende tutulur.

LG CLOi ChefBot, restoranlardaki müşteriler için erişte bazlı lezzetli yemekler hazırlayabilen altı eksenli çok eklemli bir robottur. LG CLOi GuideBot, havaalanları, alışveriş merkezleri ve sergi salonları gibi yerler için erişilebilir bir ‘danışma’ olarak tasarlanmıştır. LG CLOi GuideBot, yardımcı bilgiler içeren bir kılavuzun yanı sıra insanların gittikleri yere kolayca ulaşmalarına yardımcı olacak çeşitli bilgiler içeren geniş bir dokunmatik ekrana sahip.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG’nin Devrimci CLOi Robot Teknolojileri, Kullanıcılara Sunulacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör