Maserati, 2023’te Formula E Takımı Kuracak

blank
Maserati, 2023'te Formula E Takımı Kuracak

İçerik: Maserati, 2023’te Formula E Takımı Kuracak

Maserati, 2023’te Formula E Takımı Kuracak. Formula E yarışına biraz İtalyan havası geliyor. Maserati, 2023’te elektrikli motor yarışları serisinde bir takım kurmayı ve bu sayede ülkede bunu yapan ilk marka olmayı planlıyor.

Otomobil üreticisi, altmış yılı aşkın bir süredir ilk kez tek kişilik rekabete geri dönüyor. Maserati 1950’lerde başarılı bir Formula 1 takımı yönetti ve iki kişilik MC12’si 2004 ile 2010 yılları arasında FIA GT spor otomobil serisinde 14 şampiyonluk kazandı.

Maserati, Formula E pistlerinde öğrendiklerini alıp Folgore EV serisine geri aktarmayı planlıyor. Stellantis Motorsport Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Marc Finot, “Tarihin bu parçasının ötesinde, Maserati Formula E, yüksek verimli elektrikli güç aktarma organlarının ve yol sporları otomobillerimiz için akıllı yazılımların geliştirilmesini hızlandıracak teknolojik laboratuvarımız olacak.” Dedi.

Otomobil üreticisi, seri bugüne kadarki en hafif ve en hızlı aracı olan Gen3 otomobiline geçerken Formula E’ye girecek. Formula E ve Federation Internationale de l’Automobile (FIA), Gen3’ün gezegenin en verimli yarış arabası olacağını söyledi. Elektrikli otomobilin bir yarışta kullanılan enerjinin en az yüzde 40’ını rejeneratif frenleme yoluyla üreteceğini iddia ediyorlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Maserati, 2023’te Formula E Takımı Kuracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör