Tumblr, iOS Uygulamasına Hassas Bir İçerik Filtresi Ekledi

blank
Tumblr, iOS Uygulamasına Hassas Bir İçerik Filtresi Ekledi

İçerik: Tumblr, iOS Uygulamasına Hassas Bir İçerik Filtresi Ekledi

Tumblr, iOS Uygulamasına Hassas Bir İçerik Filtresi Ekledi. App Store kurallarından sağ çıkma çabalarının bir parçası olarak Tumblr, iOS uygulamasına Hassas İçerik geçişi ekledi. Bu ayar varsayılan olarak etkindir ve hassas etiketlere sahip gönderileri önerilerin dışında tutuyor, hassas etiketlere sahip arama sonuçlarını engelliyor ve “doğası gereği müstehcen” olan blogları gizliyor.

Geçişi devre dışı bırakmak, kullanıcıların hassas nitelikte gönderiler içerebilecek etiketleri aramasına ve hassas içerikli önerileri görmesine olanak tanıyacak. Ayarı kapatmak, müstehcen olarak işaretlenmiş bloglarda bir yer paylaşımına dokunmanıza da olanak tanıyor ancak, müstehcen olarak işaretlenmiş gönderileri yine de görüntüleyemezsiniz.

Tumblr’ın bu bağlamda “açık” ifadesini nasıl tanımladığı tam olarak net değil. Tumblr, Apple’ın uygulamayı geçici olarak App Store’dan kaldırmasının ardından Aralık 2018’de çok keskin yasaklar getirmişti.

Tumblr, hassas içerik ayarının yalnızca iOS uygulamasının en son sürümünü kullananlar için geçerli olduğunu söylüyor. Şimdilik, geçişi devre dışı bırakmak için kullanıcıların Tumblr web sitesindeki ayarlarını ziyaret etmeleri gerekecek. Ardından, iOS uygulamasından çıkıp yeniden başlattıktan sonra hassas içeriğe erişebilecekler.

Geçen ay Tumblr, App Store kurallarına uymak için iOS uygulamasında potansiyel olarak hassas içeriğe sahip arama terimlerini ve önerileri engelledi. Tumblr bir blog gönderisinde, “Bu son güncellemeler, topluluğumuza iOS uygulamasında kendilerine en uygun deneyimi oluşturmak ve ilginç buldukları içeriği keşfetmek için daha fazla kontrol sağlıyor” dedi. “Topluluğumuz için deneyim, Öncelikli olarak Apple’ın App Store yönergelerine ve kendi yönergelerimize uymalıyız.”

Bir Tumblr sözcüsü “Hassas içerik yönergelerimizin değişmediğini unutmamak önemlidir, ancak bu son güncellemelerin topluluğumuzun eline daha fazla kontrol sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tumblr, iOS Uygulamasına Hassas Bir İçerik Filtresi Ekledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör