Covid-19’un Yeni Mutasyonu Deltacron Keşfedildi

blank
Covid-19'un Yeni Mutasyonu Deltacron Keşfedildi

İçerik: Covid-19’un Yeni Mutasyonu Deltacron Keşfedildi

Covid-19’un Yeni Mutasyonu Deltacron Keşfedildi:

Kıbrıs Rum Yönetimi’nde (GCA) bir grup bilim insanı, Covid-19’un Omicron ve Delta mutasyonlarının bir melezi olan Deltacron adlı yeni bir mutasyon keşfettiklerini açıkladı.

Covid-19 salgını tüm dünyaya yayılmaya devam ederken, virüsün yeni bir mutasyonu keşfedildi. Kıbrıs Rum Yönetimi’nde (GCA) Kıbrıs Üniversitesi Biyoteknoloji ve Moleküler Viroloji Laboratuvarı’nda çalışan bilim insanlarından oluşan ekibin başında. Leontios Kostrikis, Covid-19’un Omicron ve Delta mutasyonlarının bir melezi olan Deltacron adında yeni bir mutasyon keşfettiklerini duyurdu. Kostrikis, yeni mutasyonun Delta mutasyonunun genetik arka planını Omicron’un bazı mutasyonlarıyla paylaştığını ve bu nedenle yeni mutasyon keşfinin “Deltacron” olarak adlandırıldığını belirtti.

Kostrikis, söz konusu mutasyonun dünyanın başka hiçbir yerinde tespit edilmemiş olmasının mümkün olduğunu ve bu nedenle bu keşfe küresel bir ilginin olabileceğini ifade etti.

TOPLAM 25 KİŞİDE TESPİT EDİLDİ
Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılan toplam 11 kişide Deltacron tespit ettiğini kaydeden Kostrikis, istatistiksel analize göre hastanede yatan hastalarda mutasyonun daha yaygın olduğunu ifade etti.

Kosrikis, dün Covid-19’daki değişiklikleri takip eden uluslararası veri tabanı Global Initiative for Sharing Influenza Virus Data’ya (GISAID) 25 vakadan örneklerin gönderildiğini belirterek, “Bu mutasyon Delta’dan daha patolojik mi yoksa daha bulaşıcı mı yoksa daha baskın mı? ve Omicron? Gelecekte neler olacağını göreceğiz” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Covid-19’un Yeni Mutasyonu Deltacron Keşfedildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Görülen En Kötü Covid-19 Varyantı Tespit Edildi

Görülen En Kötü Covid-19 Varyantı Tespit Edildi: 259 milyondan fazla kişiye bulaşan koronavirüs salgınıyla ilgili …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör