Microsoft Artık Xbox One Konsol Üretmeyecek

blank
Microsoft Artık Xbox One Konsol Üretmeyecek

İçerik: Microsoft Artık Xbox One Konsol Üretmeyecek

Microsoft Artık Xbox One Konsol Üretmeyecek:

Microsoft ve Sony, Xbox Series X ve PlayStation 5’e olan talebi karşılamakta zorlanıyor. Sony, mevcut nesil konsollardaki eksikliğini gidermek için şimdilik PlayStation 4’ü üretmeye devam etmeyi planlarken, Xbox One artık üretilmeyecek.

Temmuz 2020’de Microsoft’un Xbox One X ve Xbox One S Digital Edition’a daha fazla güncelleme yayınlamayacağını açıklamıştı. Şimdi, şirketin o yılın sonunda Xbox One S’yi de sessizce durdurduğu ortaya çıktı. Xbox’ın konsol ürün pazarlama kıdemli direktörü Cindy Walker, The Verge’e “Xbox Series X/S üretimine odaklanmak için 2020’nin sonunda tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurduk” dedi.

Görünüşe göre strateji meyvesini verdi. Xbox başkanı Phil Spencer bu hafta The New York Times’a Microsoft’un yaşam döngülerinin bu noktasında önceki Xbox nesline kıyasla X Serisi ve S Serisinden daha fazlasını sattığını, ancak gerçek satış rakamlarını açıklamadığını söyledi. Niko Partners’tan Analist Daniel Ahmad, bunun X/S Serisi sevkiyatlarını 12 milyon adedin üzerine çıkaracağını söyledi.

Daha güçlü X Serisi tipik olarak her stok düşüşünden birkaç dakika sonra tükenirken (scalper’ların onları yakalamak için botları kullanmasına yardımcı olmuyor), Series S’yi bu noktada bulmak zor değil. Amazon, Best Buy, GameStop ve Walmart gibi perakendecilerden ABD, İngiltere ve Kanada’da yazarken satın alınabilir. Series S’nin Xbox One’ın yapabileceği hemen hemen her şeyi halledebileceği göz önüne alındığında – disk oynatmak dışında – Microsoft’un bu konsolu yapmaya devam etmesi pek mantıklı gelmiyor.

Sony için hikaye biraz farklı. Yüksek talep (Sony, Ekim 2021’e kadar 13.4 milyon adet satmıştı) ve devam eden tedarik zinciri krizi göz önüne alındığında, çoğu insanın bu konsollardan birini puanlaması şu anda bir Series S’den daha zor gözüküyor. Bu nedenle Sony, Çarşamba günü Bloomberg’e, geçen yıl konsolu durdurmayı planladığı bildirilmesine rağmen, 2022’de PS4’ü (PS5’ten daha az gelişmiş bileşenler kullanan) yapmaya devam edeceğini söyledi. Şirketin bu yıl içinde yaklaşık bir milyon PS4 birimi ürettiği söyleniyor.

Sony daha önce 2024’e kadar PS4’ü destekleyeceğini öne sürmüştü. Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 ve God of War Ragnarök dahil olmak üzere birinci şahıslara özel birçok oyun bu yıl hem mevcut hem de önceki nesil konsollara gelecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Artık Xbox One Konsol Üretmeyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör