Milli Muharebe Uçağı 2029’da Göklerde Olacak

blank
Milli Muharebe Uçağı 2029'da Göklerde Olacak

İçerik: Milli Muharebe Uçağı 2029’da Göklerde Olacak

Milli Muharebe Uçağı 2029’da Göklerde Olacak:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Herokazan Türkiye’de TAI Tesislerinde düzenlenen “Milli Teknolojiler ve Yeni Yatırımlar Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni”ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Milli Muharip Uçak’ın 2029’da göklerde olacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ’ye (TUSAŞ) ait Milli Muharebe Uçağı (MMU) Mühendislik Merkezi ve Kompozit Üretim Binası gibi çok sayıda tesis Ankara Havacılık ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alıyor. HAB). Faaliyet gösterecek 16 fabrika için Ulusal Teknolojiler ve Yeni Yatırımlar Toplu Açılış Töreni düzenlendi.

Ankara Havacılık ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösterecek Milli Muharip Uçak Mühendislik Merkezi, Kompozit Üretim Binası ve 16 fabrika gibi TUSAŞ’a ait çok sayıda tesisin açılış töreni düzenlendi.

Savunma Sanayii Cumhurbaşkanlığı Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 40 yıl önce uçak mühendisliği bölümünden mezun olduğunda iş bulmanın zor olduğunu belirterek, “Bugün çok şükür bunu görüyoruz. Uçak mühendislerimiz iş bulmakta sorun yaşamıyorlar” dedi.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Teknoloji Hamlesine önemli katkılar sağlayacak yeni merkez ve tesislerin açılacağını söyledi.

Türk savunma sanayisinin birçok alanda başarılara imza attığını belirten Başkan Demir, Türkiye’nin küresel güç olma hedefinde çok yol kat etmesi ve büyük başarılara imza atması gerektiğini ifade etti.

Başkan Demir, yıllar önce uçak tasarım projesi olmasına rağmen çalışmamız gerektiğinin söylendiği günlerden bu yana uçak mühendisi olarak çalışılacak çok alan olduğunu belirterek, mühendislere “Eğer bir şey insan yapımıysa, daha iyisini yapacağız. Buna inanalım. Çok şükür gençlerimizde bu iradeyi ve kararlılığı görüyoruz” dedi.

Açılacak tesislerin geleceğin tohumları olduğunu ifade eden Başkan Demir, “Buraya yapılacak rüzgar tünelleri, Türkiye’nin gelecekteki uzay ve havacılık projelerinin en önemli unsurlarından biri olacak” ifadeleri kullandı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Muharebe Uçağı 2029’da Göklerde Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör