Samsung Exynos 2200 SoC, S22 İle Birlikte Piyasaya Sürülecek

blank
Samsung Exynos 2200 SoC, S22 İle Birlikte Piyasaya Sürülecek

İçerik: Samsung Exynos 2200 SoC, S22 İle Birlikte Piyasaya Sürülecek

Samsung Exynos 2200 SoC, S22 İle Birlikte Piyasaya Sürülecek:

Samsung’un bu ayın sonunda veya Şubat ayında Galaxy S22 serisiyle birlikte Exynos 2200’ü piyasaya süreceğini doğruladığı bildirildi. Amiral gemisi çipi daha önce bu ayın başlarında piyasaya sürülecekti. Samsung’un yeni çip üzerinde sistem (SoC) aracılığıyla geçen yılki Exynos 2100’e göre yükseltilmiş bir kullanıcı deneyimi ve iyileştirilmiş performans sunması bekleniyor. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1’i üstlenmek üzere AMD tarafından geliştirilen bir GPU’ya sahip olduğu açıklandı. Galaxy telefon üreticisi şimdiye kadar Exynos yongalarında Qualcomm SoC’lerde bulunan Adreno GPU’lardan daha düşük grafikler sunan Mali GPU’lar kullanmıştı.

Güney Koreli haber kuruluşu Business Korea, bir Samsung yetkilisine atıfta bulunarak, şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürerken Exynos 2200 SoC’yi piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi. Yetkilinin, şirketin Exynos çipinin üretimi ve performansıyla ilgili sorunlarla karşı karşıya olduğu iddialarını reddettiği bildirildi.

Geçen ayın sonlarında Samsung, sosyal medyada yayınlanan teaserlar aracılığıyla 11 Ocak’ta yeni Exynos çipinin lansmanını yaptı. Ancak şirket, duyurudaki gecikmeyi belirten teaserları sessizce çekti.

Normalde Samsung, performanslarını önceden test etmek için yeni Exynos çiplerini amiral gemisi telefonlarının önüne getiriyor.

Geçen yıl Samsung, bir sonraki amiral gemisi Exynos SoC’de yeni nesil bir mobil GPU geliştirmek için AMD ile birlikte çalıştığını doğruladı. AMD’nin RDA 2 grafik mimarisini temel alacak.

Business Korea tarafından alıntılanan yetkilinin, yeni GPU’nun Exynos 2100 yongasının sorunlarını çözmesinin beklendiğini söylediği bildirildi. Mevcut SoC, bazı kullanıcılar için ısı üretimi de dahil olmak üzere sorunlara neden olmuştu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung Exynos 2200 SoC, S22 İle Birlikte Piyasaya Sürülecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör