KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL Metaverse’de Yerini Aldı

blank
KKTC'nin Yerli Otomobili GÜNSEL Metaverse'de Yerini Aldı

İçerik: KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL Metaverse’de Yerini Aldı

KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL Metaverse’de Yerini Aldı:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde geliştirilen Akdeniz’in elektrikli otomobil markası GÜNSEL, yükselen metaverse platformlarından Decentraland’daki Showroom’u ile sanal gerçeklik evrenine adım atıyor.

Dünyanın geleceğini şekillendirecek teknolojik gelişmeler arasında elektrikli otomobil ve Web 3.0 ile hayatımıza giren “metaverse” öne çıkıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde geliştirilen Akdeniz’in elektrikli otomobil markası GÜNSEL, satın aldığı arsa üzerine inşa edeceği Showroom ile elektrikli otomobil deneyimini en önemli sanal gerçeklik evrenlerinden birine getirerek bu iki teknolojiyi bir araya getirecek.

Henüz geliştirme aşamasında olan metaverse dünyasının gelecekte büyük ölçüde sanal gerçeklik evrenine kullanıcı deneyimlerini ve satın alma alışkanlıklarını getirmesi bekleniyor. GÜNSEL, ilk model B9 ve ikinci model J9’u seri üretim öncesi Decentraland’daki showroom’u ile bu yeni evren üzerinden dünya ile buluşturmayı hedefliyor. GÜNSEL, teknolojinin gelişimine paralel olarak metaverse evreninde yaşanacak gelişmelerle birlikte sanal evrende araçlarla test sürüşlerinin yapılabileceği bir “GÜNSEL Etkileşim Merkezi” oluşturmayı da hedefliyor.

Ethereum tabanlı bir hizmet olan Decentraland’deki GÜNSEL NFT’lerinden satın alan kullanıcılar, seri üretimin başlamasıyla birlikte satışa çıkacak olan GÜNSEL B9’lardan da öncelikli satın alma hakkına sahip olacak.

Artırılmış gerçeklik özelliklerinin gelecekte daha da gelişeceği metaverse, markalar ve kullanıcılar için gerçek dünyanın sınırlarını kaldırıyor. Dünyanın farklı yerlerinden birçok kullanıcının sanal karakterleri ile aynı anda bulunacağı metaverse platformları, sadece ülke sınırlarını değil, fiziksel sınırlamaları ve duvarları da önemsiz kılıyor. Bu nedenle GÜNSEL Decentraland’daki Showroom’unda fiziksel duvarlardan kurtularak kullanıcılara çok daha iyi ve zahmetsiz bir izleme imkanı sunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL Metaverse’de Yerini Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör