Kuzey Kore, Yeni Uzun Mesafe Demiryolu Füzesini Test Etti

blank
Kuzey Kore, Yeni Uzun Mesafe Demiryolu Füzesini Test Etti

İçerik: Kuzey Kore, Yeni Uzun Mesafe Demiryolu Füzesini Test Etti

Kuzey Kore, Yeni Uzun Mesafe Demiryolu Füzesini Test Etti:

Kuzey Kore yönetimi dün 2 taktik güdümlü füze fırlattığını doğrulayarak, testin demiryolu tabanlı füze yeteneklerini test etme tatbikatının bir parçası olduğunu açıkladı.

Dün 2022 yılının üçüncü füze denemesini gerçekleştirerek uluslararası toplumun tepkisini çeken Kuzey Kore yönetimi, iki adet taktik güdümlü füze fırlattığını doğruladı.

Devlet kontrolündeki Kuzey Kore Merkez Haber Ajansı (KCNA), son testin ülkenin demiryolu tabanlı füze yeteneklerini test etme tatbikatının bir parçası olduğunu bildirdi. Demiryolu füze alayında bulunan muhariplerin muharebeye hazırlık durumunun izlenmesi ve atış güçlerinin artırılmasının amaçlandığı tatbikat kapsamında, ilgili askeri birliğe önceden haber verilmeksizin atış emri verildiği kaydedildi. Japonya Denizi’ndeki hedeflerin başarıyla vurulduğu bildirildi.

blank

Pyongyang yönetimi, bu ayın başından bu yana 3 füze testi gerçekleştirdi ve geleceğin savunma teknolojisi olarak gösterilen hipersonik füzelerin 5 ve 11 Ocak’ta fırlatıldığı kamuoyuna duyuruldu. ve Güney Kore dün, Pyongyang’ın balistik füze olduğu düşünülen yeni bir silah testi gerçekleştirdiği açıklandı. 15 Eylül’de son ray tabanlı füze denemesini gerçekleştiren Kuzey Kore, 800 kilometre uzaktaki hedefleri vurmayı hedefleyen füzelerin, trene kurulan rampa sisteminden fırlatıldığını duyurmuştu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kuzey Kore, Yeni Uzun Mesafe Demiryolu Füzesini Test Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör