Tesla’nın Cybertruck Üretimini 2023’e Ertelediği Bildirildi

blank
Tesla, Rekor Miktarda Kazanç Bildirmeye Hazırlanıyor

İçerik: Tesla’nın Cybertruck Üretimini 2023’e Ertelediği Bildirildi

Tesla’nın Cybertruck Üretimini 2023’e Ertelediği Bildirildi:

Reuters’e göre Tesla, Cybertruck’ın piyasaya sürülmesini bir kez daha erteledi. Otomobil üreticisinin elektrikli kamyonun üretimine bu yıl yerine 2023’ün ilk çeyreğinin sonunda başlayacağı açıklandı. Tesla gecikmeyi henüz resmi olarak duyurmasa da Cybertruck’ın sipariş sayfası, 2022’deki üretime ilişkin önceki bir teslimat tarihini kaldırdı. Sayfanın tasarım bölümünde daha önce “2022’de üretim yaklaştıkça yapılandırmanızı tamamlayabileceksiniz” yazıyordu. Şimdi, açıklama “yaklaşıyor” kelimesinden sonra bitiyor.

Kasım ayında Twitter’da bir kişi şirket şefi Elon Musk’tan Cybertruck hakkında bir güncelleme istedi. Musk, Tesla’nın bir “tedarik zinciri kabusu” ile boğuştuğunu ve şirketin 26 Ocak’ta yapılması planlanan bir sonraki açıklaması sırasında daha fazla güncelleme sağlayacağını söyledi.

Reuters’in kaynağına göre Tesla, üretimini artırmadan önce Cybertruck’ın sınırlı bir üretimine sahip olacak. Şirket, Cybertruck’ı 2019’da büyük bir etkinlikte tanıttı ve Musk, üretimin 2021’in sonlarında başlamasının planlandığını söyledi. Şirketin Ocak 2021 kazanç çağrısı sırasında, Tesla’nın 2021’de yalnızca birkaç teslimat beklediğini ve hacimli üretimin başlamasını beklediğini söyledi.

Musk’ın biraz fazla iyimser olan tarifeleri duyurmasıyla bilindiği için Tesla sürümlerindeki gecikmeler artık sürpriz değil. Reuters’in raporu doğru çıkarsa, pandeminin neden olduğu tedarik zinciri ve bileşen kıtlığı da gecikmeye katkıda bulunmuş olabilir. Tesla’nın güncellenmiş ürün yol haritasını ay bitmeden ne zaman açıklayacağını kesin olarak öğreneceğiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla’nın Cybertruck Üretimini 2023’e Ertelediği Bildirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör