Xiaomi, Yeni Amiral Gemisini Piyasaya Sürdü

blank
Xiaomi, Yeni Amiral Gemisini Piyasaya Sürdü

İçerik: Xiaomi, Yeni Amiral Gemisini Piyasaya Sürdü

Xiaomi, Yeni Amiral Gemisini Piyasaya Sürdü:

Xiaomi, en yeni amiral gemisi ürünleri olan Xiaomi 12 serisini Çin’de piyasaya sürdü. Bu yeni seri ile birlikte Xiaomi’nin amiral gemisi ürünlerinde artık iki farklı boyda modeller yer alacak. En yeni Snapdragon® 8 Gen 1 yonga setinden güç alan Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro, sektör lideri DisplayMate A+ OLED ekranları ve güçlü görüntüleme özellikleriyle öne çıkıyor. Şirket, yeni Xiaomi 12 serisinin yanı sıra bağlantı yeniliklerini, AIoT portföyüne yeni eklemeler ve MIUI 13’ü de piyasaya sürdü.

Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro, Qualcomm’un bugüne kadar Armv1 mimarisine sahip en gelişmiş yonga seti olan Snapdragon® 9 Gen 8 platformu ile yeni nesil bilgi işlemde çıtayı yükseltiyor. Grafik işleme açısından, her iki cihazın GPU yetenekleri yüzde 30 ve enerji verimliliği yüzde 25 artırıldı. 7. nesil yapay zeka motoru, önceki nesle göre 5 kata kadar daha iyi performans gösteriyor. 3 devreli ISP, 18 bit veri işleme yeteneği ile öne çıkıyor ve önceki modele göre 4096 kat daha fazla örnekleme kapasitesine sahip.

Her iki cihaz da 5 Mbps’ye kadar aktarım hızlarını destekleyen LPDDR6400 RAM ile donatılmıştır. Yeni nesil UFS 3.1’in yüksek depolama performansı sayesinde sıralı yazma hızı önceki seriye göre büyük oranda artırılarak saniyede 1450 MB gibi şaşırtıcı bir hıza ulaşılıyor.

Sorunsuz ve istikrarlı performans için Xiaomi 12, soğutma için ekstra büyük 2600 mm² VC plakaya ve hafif ve kompakt bir gövdede ısıyı dağıtmak için 10000 mm² grafit soğutma sistemine sahiptir. Ayrıca anten alanı beyaz grafen ile kaplanmıştır. Xiaomi 12 Pro, daha iyi soğutma performansı için 2900 mm² VC ve ısı dağılımı için 3 büyük grafit plaka kullanır.

Xiaomi 12 Serisi, hızlı ve istikrarlı görüntüleme performansı için yakalama hızlarını büyük ölçüde artıran yeni bir hesaplama algoritmasıyla görüntüleme seviyesini en üst düzeye çıkarır. Xiaomi, iki yılı aşkın bir süredir görüntü işleme ve mimarisini yenilemeye devam ediyor ve heterojen paralel hesaplama özelliği, sürekli çekim aralığını büyük ölçüde kısaltıyor. Bu, seri çekim modunda çekim yaparken deneyimi iyileştirir. Önemli ölçüde azaltılmış deklanşör gecikmesi ayrıca hızlı ve duyarlı bir genel kamera deneyimi sunar.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Yeni Amiral Gemisini Piyasaya Sürdü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör