Baby Shark Şarkısı, YouTube’da En Çok İzlenen Video Oldu

blank
Baby Shark Şarkısı, YouTube'da En Çok İzlenen Video Oldu

İçerik: Baby Shark Şarkısı, YouTube’da En Çok İzlenen Video Oldu

Baby Shark Şarkısı, YouTube’da En Çok İzlenen Video Oldu:

Bu bir çocuk şarkısı, ama siz de bütün gün Baby Shark Doo Doo Doodoo Doodoo’yu mırıldandıysanız, sizi suçlamıyoruz. Eğlenceli ve akılda kalıcı Pinkfong’un “Baby Shark”ı büyük bir dönüm noktasına ulaştı. 13 Ocak’ta YouTube tarihinde 10 milyar izlenmeye ulaşan ilk video oldu. Bununla, “Baby Shark” ile YouTube’da en çok izlenen ikinci video olan Luis Fonsi’nin “Despacito” (7,7 milyar izlenme) arasındaki fark daha da açıldı.

Güney Koreli eğitim eğlence şirketi Pinkfong tarafından üretilen “Baby Shark”, Koreli-Amerikalı şarkıcı Hope Segoine’nin sesine sahip. Şarkı 2016’da piyasaya sürüldü. Kasım 2021’de şarkı 7.04 milyar kez izlendi ve o sırada YouTube’da en çok izlenen video oldu.

Şarkının popülaritesi sadece zamanla arttı. 12 Ocak 2019’da şarkı, şimdiye kadarki en yüksek konumu olan Billboard Hot 100’de 32. sıradan giriş yaptı.

“Baby Shark”, 2021’de Baby Shark’s Big Show adlı bir Nickelodeon okul öncesi dizisine bile sıçradı. Nickelodeon ayrıca, “Baby Shark”a dayalı bir uzun metrajlı filmin de çalışmalarda olduğunu belirtti.

“Baby Shark” çok sayıda ünlü hayranını da kendine çekti. James Corden, Sophie Turner ve Josh Groban’ın desteğiyle şarkıyı 2018’de seslendirdi. Bebe Rexha, John Legend ve kızı Luna, Celine Dion ve diğerleri, bir yıl sonra, 2019’da şarkıyı coverladı.

Amerikan profesyonel bir beyzbol kulübü olan Washington Nationals, şarkıyı toplanma çığlıkları olarak benimsedi. Aralık 2021’de Baby Shark’a dayalı bir NFT koleksiyonu da piyasaya sürüldü.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Baby Shark Şarkısı, YouTube’da En Çok İzlenen Video Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör