Gerçekliği ve Sanalı Bir Araya Getiren Teknoloji: VR

blank
Gerçekliği ve Sanalı Bir Araya Getiren Teknoloji: VR

İçerik: Gerçekliği ve Sanalı Bir Araya Getiren Teknoloji: VR

Yıllardır hayatımızın içinde olan VR (Sanal Gerçeklik), teknolojik gelişmelerle birlikte maliyetin düşmesiyle daha erişilebilir hale geldi. Başta endüstriyel üretim ve eğlence sektörü olmak üzere birçok farklı alanda karşımıza çıkan giyilebilir teknolojilerin VR teknolojisinin bilinen yüzü olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni üretim teknikleri, güncel çalışma biçimleri, verimlilik ve gelişen teknolojinin sunduğu fırsatlar sunan sanal gerçeklik, endüstriyel alanda büyümenin seyrini daha da değiştirecek. VR Teknolojisi ile sektördeki bu devrimle birlikte sanal gerçeklik uygulamaları, fabrika çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için yanında olacak. Bugün bu gelişmelerin gerisinde kalmak istemeyen fabrika sahipleri, çalışanlarına VR Teknolojileri konusunda gerekli eğitimleri vermeye başladı bile!

Sanal gerçeklik teknolojisinin inşaat projelerinde de kendine yer bulduğunu söylemek mümkün. VR Teknolojisinin sunduğu imkanlar doğrultusunda mimarların çizdiği projeler dijital ortama aktarılarak dijital ortama aktarılarak ikinci kullanıcının sanal ortamda etkileşime geçebilmesi sağlanmaktadır. Böylece kullanıcılar modeli gerçek ortamda görebilmektedir. 2022 yılına kadar yazılım ve teknoloji çalışmalarını küçükten büyüğe herkese katkı sağlayacak şekilde sunmayı hedefleyen Digital Gen, “Çocuklar İçin Gelecek” projesini hayata geçirecek, çocukların VR teknolojisini yakından tanıyabilecekleri yer olacak. Digital Gen’in kurucusu Sercan Kasım, proje için çalışmalara başladıklarını belirterek, “Genlerindeki Dijitali Keşfet mottosuyla çıktığımız bu yolda erişilebilir teknolojinin herkes için çok değerli olduğuna inanıyoruz. “Gelecek Çocuklar İçin” projemiz ile ilk ve ortaokullarda okuyan genç arkadaşlarımız yazılımları, 3D Hologram teknolojisini, VR teknolojisini ve AR teknolojisini yakından tanıma ve deneyimleme fırsatı bulacaklar.”

Gelecekte sanal gerçeklik teknolojisinin eğitimde, üretimde ve birçok sektörde yaygın olarak kullanılacağından şüphesi olmadığını da sözlerine ekleyen Sercan Kasım, “Geleceğin sektör profesyonellerini yazılım teknolojileri konusunda bilgilendirmekten ve bilinçlendirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Gerçekliği ve Sanalı Bir Araya Getiren Teknoloji: VR

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör