iPhone 14 Pro, 48 Megapiksellik Kameraya Sahip Olabilir

blank
iPhone 14 Pro, 48 Megapiksellik Kameraya Sahip Olabilir

İçerik: iPhone 14 Pro, 48 Megapiksellik Kameraya Sahip Olabilir

iPhone 14 Pro, 48 Megapiksellik Kameraya Sahip Olabilir:

iPhone 14 Pro, 48 megapiksel ana kamera ile gelebilir. Yakın tarihli bir raporla da doğrulandığı gibi, bu, bir iPhone’un ana kamerasının çözünürlüğünü üçüncü kez artırdığı anlamına geliyor.

TrendForce tarafından 12 Ocak’ta yayınlanan bir rapora göre, Apple’ın yaklaşmakta olan amiral gemisi iPhone 14 Pro, 48 megapiksel kameraya sahip olacak.

İşte raporda belirtilenler:

Kamera sevkiyatı büyümesi yavaşlamış olsa da, kamera çözünürlüğü gelişmeye devam ediyor. Birincil kameraları örnek olarak alırsak, mevcut ana tasarım 13-48 milyon piksel olacak ve 2021’deki kameraların yüzde 50’sinden fazlasını oluşturacak. İkinci sırada, son kameraların yüzde 20’sinden fazlasını oluşturan 49-64 milyon piksele sahip ürünler yer alacak. Penetrasyon oranının 2022’de yüzde 23’e çıkması bekleniyor. Üçüncü en yüksek pay, şu anda iPhone ve Samsung’un amiral gemisi serisinin hakim olduğu 12 milyon piksel ürünler yer alıyor. Bununla birlikte, Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği iPhone 14 Pro serisine (geçici isim) 48 milyon piksellik bir birincil kamera eklenmesi ve 2022’de 12 milyon piksellik ürünün payının yüzde 15’e düşürülmesi bekleniyor.

Apple Insider tarafından hazırlanan bir rapora göre, Apple’ın Pro telefonlarında 8K video kaydı sunmak için daha yüksek çözünürlüğe ihtiyacı var, ancak sahneye bağlı olarak farklı çözünürlüklerde de çekim yapacaklar.

Bir portre veya bir manzara, daha fazla megapiksel kullanabilirken, düşük ışıklı bir fotoğraf, piksel gruplaması ile 12 megapiksel arasında sonuçlanabilir.

Tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo, birkaç kez iPhone 14 Pro’da 48 megapiksel ana kameraya işaret etti. Ayrıca, 2023’te iPhone 15 ile bir periskop yakınlaştırmanın geleceğini söyledi.

İPhone 14’ün önüne gelince, bazı raporlar, dahili Face ID’ye sahip tek veya hap şeklinde bir delikli kamera lehine tam boyutlu bir çentik bırakacağını iddia ediyor.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone 14 Pro, 48 Megapiksellik Kameraya Sahip Olabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör