Netflix, Aylık Abonelik Fiyatlarını Artırdı

blank
Netflix, Aylık Abonelik Fiyatlarını Artırdı

İçerik: Netflix, Aylık Abonelik Fiyatlarını Artırdı

Netflix, Aylık Abonelik Fiyatlarını Artırdı:

Netflix, Cuma günü yaptığı açıklamada, kalabalık akışta rekabet etmek için yeni programların ödenmesine yardımcı olmak için, plana bağlı olarak ABD’de aylık abonelik fiyatını 1 ila 2 ABD Doları arasında artırdığını açıkladı.

Aynı anda iki akışa izin veren standart plan, şimdi ABD’de 13.99 $ olan aylık 15.49 $ tutarında olacak.

Standart planın 14.99 CAD’den 16.49 CAD’e çıktığı Kanada’da da fiyatlar yükseldi.

Ekim 2020’den bu yana bu pazarlarda ilk olan fiyat artışları, yeni müşteriler için hemen yürürlüğe girdi. Mevcut üyeler, yeni fiyatları önümüzdeki haftalarda aylık faturalarını aldıklarında görecekler. Fiyat artışları daha önceden kullanıcılara bildirilme ve ani bir kararla artış kararı alındı.

Bir Netflix sözcüsü, “İnsanların her zamankinden daha fazla eğlence seçeneğine sahip olduğunu anlıyoruz ve üyelerimize daha da iyi bir deneyim sunmaya kararlıyız” dedi.

Sözcü, “Çok çeşitli kaliteli eğlence seçenekleri sunmaya devam edebilmek için fiyatlarımızı güncelliyoruz. Her zaman olduğu gibi, üyelerin bütçelerine uygun bir fiyat seçebilmeleri için bir dizi plan sunuyoruz.” dedi.

Dünyanın en büyük yayın hizmeti, izleyicileri çevrimiçi eğlenceye çekmek isteyen şirketler arasında şimdiye kadarki en büyük rekabetle karşı karşıya. Walt Disney, AT&T’den WarnerMedia, Amazon ve Apple, yeni programlamaya milyarlarca dolar harcayan rakipler arasında yer alıyor.

Netflix, 2021’de programlamaya 17 milyar dolar harcayacağını söylemişti. Şirket, 2022 için harcama açıklamadı.

Netflix’in aynı anda dört akışa ve ultra HD akışa olanak tanıyan premium planının ABD fiyatı, ayda 2 ila 19,99 ABD Doları arasında artırıldı. Netflix’in temel planı için, bir akışla, maliyet ayda 1 ila 9,99 $ arttı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Aylık Abonelik Fiyatlarını Artırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör