Apple Dijital Araba Anahtarı, Hyundai Arabalara Gelecek

blank
Apple Dijital Araba Anahtarı, Hyundai Arabalara Gelecek

İçerik: Apple Dijital Araba Anahtarı, Hyundai Arabalara Gelecek

Apple Dijital Araba Anahtarı, Hyundai Arabalara Gelecek:

Apple’ın dijital araba anahtarı özelliği, yakında birkaç BMW modelinin araç kilidini açmak için kullanılabilecek. Bloomberg’den Mark Gurman, en son haber bülteninde Hyundai’nin ve lüks Genesis rozetinin “yaz aylarında” Apple CarKey’i destekleyeceğini iddia etti. Hangi modellerin seçeneği sunacağı kesin değil, ancak Ioniq 5 ve diğer Hyundai otomobillerinin bazı donanım seviyelerinde (şu anda tescilli) bir dijital anahtar için NFC’nin bulunması dikkat çekici.

Uzaktan kilitleme kontrolleri bir süredir akıllı telefonlar aracılığıyla kullanılabiliyor olsa da, CarKey (ve Android eşdeğeri) telefona daha çok fiziksel bir anahtar gibi davranıyor. Kilidi açmak için telefonunuzu veya Apple Watch’unuzu kapı koluna getirmeniz yeterli olacak ve hatta arabayı çalıştırmak için telefonunuzu belirli bir alana yerleştirebileceksiniz. Ultra geniş bant iPhone’lara (iPhone 11 ve daha yenisi gibi) sahip kişiler, aracı açıp çalıştırırken telefonlarını cebinde bile bırakabilirler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Dijital Araba Anahtarı, Hyundai Arabalara Gelecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör