Mazda MX-5 Yeni Yılda Yeniliklerle Geliyor

blank
Mazda MX-5 Yeni Yılda Yeniliklerle Geliyor

İçerik: Mazda MX-5 Yeni Yılda Yeniliklerle Geliyor

Mazda MX-5 Yeni Yılda Yeniliklerle Geliyor. Mazda, ikonik MX-5 modelini yeni yılda bir dizi yenilikle sunuyor. 2022 yılında satışa çıkacak olan iki kişilik otomobil, artırılmış yol tutuş özellikleri, yeni gövde renkleri ve döşeme seçenekleriyle öne çıkıyor. 30 yılı aşkın süredir saf sürüş keyfine odaklanan MX-5, artık markanın “Jinba Ittai” ilkesini destekleyen KPC (Kinematik Duruş Kontrolü) adlı yepyeni bir teknolojiye ev sahipliği yapacak.

5 yıldan fazla bir süredir arkadan itişli iki kişilik spor otomobiller grubuna adını altın harflerle yazan Mazda MX-30, yeni teknolojiler ve yenilenen görsel özelliklerle bu sene satışa çıkacak. Yenilenen MX-5, Kinematik Duruş Kontrolü (KPC) teknolojisine sahip olacak.

Bu teknoloji ile viraj alma sırasında sol ve sağ arka tekerlekler arasındaki hız farkı saniyenin kesirlerinde yapılan hesaplamalar ile belirlenirken, hızı eşitlemek için iç tekerleğe hafif bir frenleme uygulanarak aracın tutunma özellikleri artırılır. Gövde salınımını azaltan KPC sistemi, hızlı virajlarda ve bozuk yollarda da konfor seviyesini yükseltiyor. MX-5’e ekstra ağırlık katmayan KPC, hem kumaş tente hem de sert çatı RF modellerinde standart olarak sunulacak.

Güncellenen modelde yeni bir renk seçeneği olarak Platin Gri metalik gövde rengi sunulurken, seçeneklere Terracotta iç mekan rengi de eklenecek. Ultra yumuşak ve pürüzsüz hissi veren Nappa, deri koltuklara farklı bir ruh katan bu seçeneğin dışında, lacivert kumaş tente rengi ve farklı renk kombinasyonları 2022 model Mazda MX-5’teki yenilikler arasında olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mazda MX-5 Yeni Yılda Yeniliklerle Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör