Microsoft Game Pass, 25 Milyon Aboneye Ulaştı

blank
Microsoft Game Pass, 25 Milyon Aboneye Ulaştı

İçerik: Microsoft Game Pass, 25 Milyon Aboneye Ulaştı

Microsoft Game Pass, 25 Milyon Aboneye Ulaştı:

Microsoft’un Activision Blizzard teklifi günün en önemli olayı olabilir, ancak şirket bu süreçte Game Pass hizmeti için önemli bir kilometre taşını da ortaya çıkardı. Microsoft’un oyun sistemi, 25 milyondan fazla aboneye ulaştı. Ulaşılan yeni rakam bir yıl önceki 18 milyona göre yaklaşık yüzde 39’luk bir artış anlamına geliyor. Şirket, bu müşterilerin kaçının Xbox konsollarında, Windows PC’lerde veya her ikisinde hizmeti kullandığını söylemedi.

Şirketin istediği kadar büyük olmasa da, yeni açıklanan rakam, hedeflenen sayıya ulaşmak için önemli bir rakam olarak görülüyor. Axios’un yaptığı açıklamalara göre Microsoft, Haziran 2021’de sona eren mali yıl için Game Pass büyüme hedefini kaçırdı. Microsoft üye sayısında yıldan yıla yüzde 48’lik bir artış umuyordu, ancak ‘yalnızca’ yüzde 37’ye ulaşabildi. Bu, Halo Infinite’in piyasaya sürülmesinden önce ve hala güçlü olsa da, şirket açıkça Game Pass’in performansını iyileştirmeye hevesli gözüküyor.

Bu da Activision Blizzard anlaşmasının nedenlerinden birini açıklıyor. Microsoft, Game Pass aracılığıyla Activision Blizzard oyunlarını sunmayı planladığını açıkça belirtti. Game Pass’in diğer oyunlarının yanı sıra her zaman en yeni Call of Duty veya World of Warcraft sürümüne sahip olacağınızı biliyorsanız, her ay ödemeniz gereken 10 ABD doları veya daha fazlası çok daha cazip hale gelebilir. Birleşme 2023’e kadar tamamlanmayabilir, ancak Game Pass’in ivmesini koruyabilir ve Sony’nin yaklaşmakta olan rekabetini savuşturmaya yardımcı olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Game Pass, 25 Milyon Aboneye Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör