Subaru 1073 Beygirlik Elektrikli Yarış Arabasını Tanıttı

blank
Subaru 1073 Beygirlik Elektrikli Yarış Arabasını Tanıttı

İçerik: Subaru 1073 Beygirlik Elektrikli Yarış Arabasını Tanıttı

Subaru 1073 Beygirlik Elektrikli Yarış Arabasını Tanıttı:

Subaru elektrikli araba piyasasında göreceli olarak hala yeni, ancak bu onu daha iddialı projeler ortaya çıkarmaktan alıkoymuyor. Electrek, otomobil üreticisinin Tokyo Auto Salon’da ilk tamamen elektrikli yarış arabası da dahil olmak üzere iki konsept EV’yi tanıttığını açıkladı. STI E-RA Konsepti, Subaru’nun dört Yamaha motorundan 1.073 HP toplam güç, kapsamlı yere basma kuvveti ve dört tekerlekten çekiş ile yol tutuş ve dengeyi en üst düzeye çıkaran “benzersiz” bir tork vektörleme sistemi ile bir araya gelecek olan paletli aracına dair ipuçları veriyor.

60kWh pil nispeten küçük olsa da Subaru, E-RA’nın pistte başarılı olabileceğinden emin. 2023’te bir noktada 6 dakika 40 saniyelik bir Nürburgring tur süresi belirlemeyi umuyor. Bu, VW’nin ID.R’si (6 dakika 5 saniye) kadar hızlı değil, ancak Tesla’nın Model S Plaid’i (7 dakika 35 saniye). Şirket, E-RA’yı daha sonra 2022’de Japon yarış pistlerinde test etmeyi planlıyor.

Marka ayrıca, adından da anlaşılacağı gibi, yaklaşmakta olan crossover’ın daha sportif bir versiyonu olan bir Solterra STI Concept’i tanıttı. Subaru, gövde altı değişikliklerini tartışmadı, ancak yükseltilmiş Solterra’nın performans hırslarını belirtmek için bir tavan spoyleri, etek spoyleri ve diğer özelleştirmeler yer alıyor.

E-RA, Subaru’nun motor sporları planlarını ne kadar temsil etse de, aynı zamanda bir niyet beyanı olarak da hizmet ediyor. VW’nin yarışçısı gibi, şirketin EV’ler konusunda ciddi olduğunu ve sıradan insan nakliyecilerine ek olarak yüksek performanslı arabalar üretebileceğini gösteriyor. Buradaki zorluk, bunun gibi kavramlardan öğrenilen dersleri normal araçlara tercüme etmek olacak. Subaru, VW, Mercedes ve GM gibi yerleşik şirketlere kıyasla elektrikli otomobillere geç kaldı ve rakiplerinin elektrifikasyon çabalarına karşı koymak istiyorsa hızlı hareket etmesi gerekebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Subaru 1073 Beygirlik Elektrikli Yarış Arabasını Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör