Uzmanlar Uyardı, Sibirya Soğukları İstanbul’a Geliyor

blank
Uzmanlar Uyardı, Sibirya Soğukları İstanbul'a Geliyor

İçerik: Uzmanlar Uyardı, Sibirya Soğukları İstanbul’a Geliyor

Uzmanlar Uyardı, Sibirya Soğukları İstanbul’a Geliyor

İBB AKOM verilerine göre Salı gününden itibaren sıcaklıklar düşecek ve şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı görülecek. Buzlanmalara BEUS sistemi üzerinden müdahale edilecek.

İBB AKOM’un paylaştığı verilere göre, kuzeyden esen rüzgar İstanbul’da Salı (yarın) sabah saatlerinden (08:00) başlayarak saatte 45-60km hızla esecek. Sıcaklıkların tekrar kar soğuğu değerlerine ineceği tahmin ediliyor.

Sabah saatlerinden itibaren şehir merkezi dışındaki yüksek kesimlerde Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile ve Aydos gibi bölgelerde karla karışık yağmur görülecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra il genelinde etkili olması bekleniyor.

BUZLANMALAR BEUS’TAN TAKİP EDİLECEK
Çarşamba akşamına kadar bölgede etkili olması beklenen Sibirya soğuk hava dalgası nedeniyle sıcaklıkların 0°C ve altına düşebileceği tahmin ediliyor. AKOM, sıcaklıkların eksiye düşmesi nedeniyle buzlanma ve don olabileceği beklentisini paylaştı.

İBB, soğuk hava nedeniyle yaşanacak buzlanma gibi olaylara karşı 60 farklı noktaya kurulan Buzlanma Erken Uyarı Sistemi (BEUS) mesajlarından gelen uyarılar doğrultusunda yollara gerekli müdahaleyi yapacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Uzmanlar Uyardı, Sibirya Soğukları İstanbul’a Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör