Apple, 2021’de En Çok Akıllı Telefon Satan Marka Oldu

blank
Apple, 2021'de En Çok Akıllı Telefon Satan Marka Oldu

İçerik: Apple, 2021’de En Çok Akıllı Telefon Satan Marka Oldu

Apple 2021’de En Çok Akıllı Telefon Satan Marka Oldu:

Pazar analisti firması Canalasy tarafından hazırlanan bir rapora göre, Apple 2021’in 4. çeyreğinde dünya çapında akıllı telefon sevkiyatları açısından en popüler akıllı telefon üreticisi oldu. Cupertino merkezli akıllı telefon üreticisi, rakip Samsung’dan ilk sırayı aldı ve tedarik zinciri sorunlarına ve dünya çapında artan koronavirüs vakalarına rağmen son çeyrekte küresel akıllı telefon satışlarının yüzde 22’sini oluşturdu. Bu arada Çinli akıllı telefon üreticileri Xiaomi, Oppo ve Vivo sırasıyla yüzde 12, yüzde 9 ve yüzde 8 pazar payı ile üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada yer aldı.

Canalys tarafından hazırlanan bir rapora göre, Apple nihayet iPhone 13 serisine olan güçlü talep sayesinde akıllı telefon gönderileri yarışmasında Samsung’u en üst sıraya çıkarmayı başardı. Raporda, “Apple, Çin Anakarasında emsalsiz bir iPhone performansı gördü ve amiral gemisi cihazları için agresif fiyatlandırma, değer teklifini güçlü tuttuğu düşünülüyor. Şirketin tedarik zinciri de üretim kesintilerine (ve bazı pazarlarda bekleme sürelerinin artmasına) yol açan pandemi nedeniyle etkilendi, ancak rapora göre toparlanıyor gibi görünüyor.

Marka 2020 Market Payı 2021 Market Payı
Apple23%22%
Samsung17%20%
Xiaomi12%12%
Oppo10%9%
Vivo9%8%
  Kaynak: Canalys

Rapora göre Samsung, 2021’in 4. çeyreğinde dünya çapındaki akıllı telefon sevkiyatlarının yüzde 20’sini oluşturdu ve ikinci sırada yer aldı. Güney Koreli akıllı telefon üreticisi, küresel akıllı telefon sevkiyatlarının yüzde 17’sini oluşturduğu 2020’nin 4. çeyreğine kıyasla bir gelişme gösterdi. Bu arada, Xiaomi dünya çapında satılan el cihazlarının yüzde 12’si ile üçüncü sırada yer aldı. Rapora göre Oppo ve Vivo sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 8 ile dördüncü ve beşinci sırada yer aldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, 2021’de En Çok Akıllı Telefon Satan Marka Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör