Instagram, İçerik Oluşturucu Aboneliklerini Test Etmeye Başladı

blank
Instagram, İçerik Oluşturucu Aboneliklerini Test Etmeye Başladı

İçerik: Instagram, İçerik Oluşturucu Aboneliklerini Test Etmeye Başladı

Instagram, İçerik Oluşturucu Aboneliklerini Test Etmeye Başladı:

Instagram içerik oluşturucuları, platformdan gelir elde etmenin başka bir yolunu buldu: abonelikler. Instagram yeni özelliği henüz test ettiğinden, ABD’de çok az sayıda influencer bu özelliğe şimdilik erişebiliyor.

Influencerlar başlangıçta, bir ücretli abonelik programının arkasına bazı canlı yayınlar ve hikayeler koyabilecekler. Instagram CEO’su Adam Mosseri, yalnızca abonelerin öne çıkanlarına kaydedilebilecek bu hikayelerin öne çıkmalarını sağlamak için mor renkte bir halkaya sahip olacağını söyledi.

Twitch ve YouTube’da olduğu gibi aboneler, kullanıcı adlarının yanında mor bir rozet alacak. İçerik oluşturucular rozeti yorumlarda, mesajlarda ve başka yerlerde görebilecek. Bu nedenle, isterlerse dikkatlerinin daha fazlasını abonelere ayırabilecekler.

Gelecekte daha fazla abonelik özelliği Instagram’a eklenebilir. Mosseri ayrıca ekibinin, içerik oluşturucuların abone listelerini dışa aktarma ve “onları Instagram’dan başka şirketler tarafından oluşturulan diğer uygulamalara ve web sitelerine taşıma” yolları üzerinde çalıştığını söyledi.

İçerik oluşturucular kendi seçtikleri aylık bir fiyat belirleyebilecek ve takipçiler profillerindeki bir link aracılığıyla abone olabilecekler. Instagram, testi önümüzdeki aylarda daha fazla içerik oluşturucuyu kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor ve ana şirket Meta daha önce en az 2023 yılına kadar içerik oluşturucuların kazançlarından pay almayacağını söyledi.

Instagram’ın ana şirketi Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, “Bu, içerik oluşturucuların en ilgili takipçilerine özel Yaşamlara ve Hikayelere erişim gibi avantajlar sunarak daha fazla kazanmalarına yardımcı olacak” dedi. “Yaratıcıların geçimlerini yaratıcı işler yaparak kazanmaları için araçlar geliştirmeye devam edeceğim ve bu araçları yakında daha fazla yaratıcının kullanımına sunacağımız için heyecanlıyım.”

Facebook, 2019’da abonelik özelliğini kullanıma sunmuştu. Platformun popülaritesi ve çok sayıda influencer göz önüne alındığında, seçeneğin Instagram’a da gelmesi kaçınılmaz görünüyordu. Mosseri daha önce, içerik oluşturucuların bu yıl Instagram’ın ana odak alanlarından biri olacağını ve aboneliklerin kesinlikle bunda rol oynayacağını söyledi. İçerik oluşturuculara belirli canlı yayın hedeflerine ve diğer para kazanma özelliklerine ulaşmaları için ödemeler sunan Instagram’ı takip ediyor.

Geçen yaz Zuckerberg, 2022’nin sonuna kadar içerik oluşturuculara 1 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını duyurdu. Pek çok etkileyicinin diğer platformlarda (çoğu yaratıcılara büyük yatırım yapıyor) büyük kitleler bulması nedeniyle, şirkete denemek ve denemekten başka çok az seçenek kaldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, İçerik Oluşturucu Aboneliklerini Test Etmeye Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör