Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar, Le Mans İçin Hazır!

blank
Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar, Le Mans İçin Hazır!

İçerik: Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar, Le Mans İçin Hazır!

Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar, Le Mans İçin Hazır!

Peugeot’nun kusursuz yarış arabası 9X8, 2022’deki dayanıklılık yarışlarında pistlere çıkmadan önce benzersiz tasarımını mükemmel görsellerle sergiliyor. yarış arabası, şimdiden bir ikon olmaya aday olduğunu gösteriyor. Moda ve süper otomobil fotoğrafçısı Agnieszka Doroszewicz, ışık ve betonun zıt renklerini birleştirerek bu kusursuz tasarımı hayata geçiren fotoğraflar yarattı. 9X8 modeli için çekilen fotoğraflar, ışığın 24 saat boyunca araçlara çok farklı açılardan vurduğu efsanevi 24 Saatlik Le Mans yarışının ön izlemesiydi. 1971’den beri yani yarım asırdır arka kanadı olmayan hiçbir araba bu yarışa girmedi. Kazanılmamış olması, PEUGEOT 9X8’in ikonik kanatsız tasarımına karşı mükemmel bir meydan okumayı temsil ediyor.

blank

Özel bir yarış arabası tasarlamak her otomobil tasarımcısının hayali olsa da bu hayalin gerçekleşme olasılığının sıfıra yakın olduğunu söyleyebiliriz. Yarış arabalarını ayırt etmek neredeyse imkansız çünkü aerodinamik detaylar ve performans her zaman tasarım kimliğinin ön saflarında yer alıyor. Tasarımcıların yaratıcılığı küçük ayrıntılar ve gövde rengiyle sınırlıydı, ancak bu yıl Peugeot tasarımcıları yeni 9X8’de performans ve şık tasarımın bir arada bulunabileceğini göstermeyi başardılar. Kedi gibi estetik duruşun yanı sıra, sportif detaylarla güçlendirilmiş akıcı çizgiler, şık ve güçlendirilmiş yan cephe, elbette ‘Aslan’ın karakteristik üç pençeli parlak ışık imzası güçlü tasarımı tamamladı. Hızı temsil eden Peugeot 9X8, çekici tasarımıyla duyguları harekete geçiriyor.

blank

PEUGEOT 9X8 Hybrid Hypercar için mühendisler ve tasarımcılar, tasarım ve teknolojiyi bir yarış arabası yaratmak üzere bir araya getirmek için birlikte çalıştılar. Örnek bir birlik sergilediklerini vurgulayarak değerlendirmeye başlayan Peugeot Tasarım Direktörü Matthias Hossann, “PEUGEOT Sport ekibiyle temas halindeydik ve onlarla el ele çalıştık. Geleceğin yarış arabasının temasını belirlemek için önce tasarımcılar arasında bir yarışma başlattık. Projeye ilgi büyüktü ve bir gün dünyanın en prestijli markalarıyla en efsanevi pistlerde yarışacağını görmek ümidiyle çok sayıda başvuru aldık. PEUGEOT Sport mühendislerinin de yardımıyla tema belirlendikten sonra birlikte çalışmaya başladık. Performanstan ödün vermeden ve yeni düzenlemelere uygun olarak, mühendisler tasarımcılara mümkün olduğu kadar yaratıcı özgürlük için yer verdi. Peugeot 9X8, 24 Hours of Le Mans organizatörü l’Ouestve Automobile Club ve Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından belirlenen yeni Hypercar düzenlemelerinin (LMH) DNA’sına uygun olarak geliştirildi. “Bu araç dayanıklılık yarışlarında bir dönüm noktası olacak.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar, Le Mans İçin Hazır!

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör