WhatsApp Uygulama İçi Sohbetini iOS’da Test Etmeye Başlıyor

blank
WhatsApp Uygulama İçi Sohbetini iOS'da Test Etmeye Başlıyor

İçerik: WhatsApp Uygulama İçi Sohbetini iOS’da Test Etmeye Başlıyor

WhatsApp Uygulama İçi Sohbetini iOS’da Test Etmeye Başlıyor:

WhatsApp’ın, kullanıcıların bir WhatsApp sohbetinde iletişim kurmasına ve destek almasına izin verecek bir özellik üzerinde çalıştığı açıklandı. Şifreli mesajlaşma hizmeti, Mart 2021’de iOS ve Android akıllı telefonlardaki bazı beta test kullanıcıları için benzer bir özellik sunmuştu, ancak sonunda durduruldu. Her iki platformdaki WhatsApp beta test kullanıcıları, artık uygulama içi sohbet yoluyla hizmetten destek alma seçeneğini görüyor ve bu, özelliğin gelecekte daha fazla kullanıcıya sunulabileceğini gösteriyor. WhatsApp ayrıca en son iOS beta sürümünde kalp emojisi için yeni animasyonları test ediyor.

Kullanıcılar için uygulama içi destek sağlama özelliği, WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo tarafından Android için WhatsApp’ın 2.22.3.5 sürümünde ve iOS için WhatsApp’ın 22.2.72 sürümünde fark edildi. Ayarlar > Yardım > Bize Ulaşın‘ı ziyaret ederek Meta’nın sahip olduğu hizmetle iletişime geçtiğinizde, artık her iki platformdaki beta test kullanıcılarına “Size bir WhatsApp sohbetinde yanıt vereceğiz” şeklinde bir mesaj gösteriliyor. WhatsApp, mesajın aslında WhatsApp’tan geldiğini kanıtlamak için yeşil bir onay işareti taşıyan doğrulanmış hesabı aracılığıyla uygulama içi mesajlaşma yoluyla kullanıcılarla iletişim kuracak.

WhatsApp’a ulaşmak, WhatsApp’ın kurulu olduğu cihazdaki model numarası ve ayarlar dahil olmak üzere teknik ve teşhis bilgilerini de gönderecektir. Bilgiler, bir sorunu teşhis etmeye yardımcı olmak için kullanılacak ve kullanıcılar bu ayrıntıları mesajlaşma servisiyle paylaşmama hakkına sahip olacak. Özellik izleyiciye göre bu, ağ bağlantı ayrıntılarınızı (4G LTE, 5G veya Wi-Fi) ve ayrıca WhatsApp sürümünü ve model numaranızı içerecek.

Bu arada WhatsApp, bir ay önce WABetaInfo tarafından tespit edilen mesajlaşma uygulamasında kalp emojisi için yeni animasyonları test etmeye başladı. Önceden, tek bir kırmızı kalp emojisi hem gönderici hem de alıcı için animasyonlu biçimde görüntülenirdi, ancak hizmet şimdi iOS için WhatsApp’ın 22.2.72 beta sürümünde diğer kalp emojilerini canlandırabilme özelliğini test ediyor. Özelliğin ne zaman Android beta test kullanıcılarına sunulacağı konusunda şu anda bir bilgi yok.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp Uygulama İçi Sohbetini iOS’da Test Etmeye Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör