Canon EOS R5 C Hibrit Fotoğraf Makinesi Piyasaya Sürüldü

blank
Canon EOS R5 C Hibrit Fotoğraf Makinesi Piyasaya Sürüldü

İçerik: Canon EOS R5 C Hibrit Fotoğraf Makinesi Piyasaya Sürüldü

Canon EOS R5 C Hibrit Fotoğraf Makinesi Piyasaya Sürüldü. Canon EOS R5 C hibrit kamera ABD’de piyasaya sürüldü. Tam çerçeve kamera, “her iki dünyanın da en iyisini” sunmak için Canon EOS R5 aynasız kameradan ve Sinema EOS ürün serisinden bazı unsurları içeriyor.

Canon EOS R5 C’nin gövdesi, diğerlerinin yanı sıra kırmızı deklanşör düğmesi gibi küçük değişikliklerle Canon EOS R5’e oldukça benzer. Şirkete göre, yeni kamera 8K (8192×4.320 piksel)/60fps RAW sinematik video çekimi yapabilir ve film yapımcıları, multimedya gazetecileri ve ileri düzey amatörlere yönelik olarak piyasaya sürülecek. Yeni Canon EOS R5 C kamera fiyatı 4.499 $ olarak belirlendi ve Mart ayından itibaren satışa sunulacak.

Canon EOS R5 C, kameranın harika görüntüler ve 8K/60 fps’ye kadar RAW sinematik videolar çekmesini sağlayan Digic X görüntü işlemcisiyle eşleştirilmiş 45 megapiksel tam çerçeve CMOS görüntüleme sensörüne sahip. Canon, kameranın 20 fps’ye varan hızlarda hareketsiz görüntüler yakalayabildiğini ve Dual Pixel CMOS AF II özelliğinin hareketli araçların “anlık hareketlerini takip edebildiğini” söylüyor. Fotoğraf makinesi, yüksek kaliteli ve keskin görüntüler için 1.053 Otomatik AF alanıyla birlikte geliyor. Kamera, kullanıcıların kamera işlemini özelleştirmesine olanak tanıyan 13 işaretli, atanabilir buton ile birlikte geliyor.

Video çekimi söz konusu olduğunda, Canon EOS R5 C, Cinema EOS kamerası olarak çalışır. Isıyı dışarı atmak için gövdeye yerleştirilmiş bir soğutma fanına sahiptir ve 8K/60fps’de kesintisiz video çekimini kolaylaştırır. İlginç bir şekilde, dahili 8K/60fps RAW kayıt sunan ilk Cinema EOS sistem kamerasıdır. Canon, yeni teklifin iki 8K formatının kaydını desteklediğini söylüyor: Post prodüksiyon derecelendirme ve arşivleme için harika Cinema RAW Light ve daha hızlı çevrimiçi kullanım için optimize edilmiş bir MP4 işlevi görür.

Bu ikisinin dışında kamera, yayın standartları için MXF tabanlı XF-AVC formatı desteği sunuyor. Canon EOS R5 C kamera, Hybrid Log Gamma (HLG) ve Perceptual Quantization (PQ) formatlarında HDR kaydını destekliyor. Ayrıca, sensörü kırpmadan 4:2:2 10-bit’te 4K/120 fps’ye kadar Yüksek Kare Hızlı (HFR) filmler kaydedebilir.

Son olarak, EOS R5 C kamera, XF-AVC veya MP4 formatlarını çekerken Canon’un optik IS’li RF lensleri EOS R5 C kameranın elektronik IS’si ile birleştirildiğinde gelişmiş görüntü sabitleme sunar. Fotoğraf makinesindeki bağlantı seçenekleri, görüntülerin hızlı bir şekilde aktarılmasına yardımcı olmak için çift bantlı Wi-Fi ve Bluetooth’u içerir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Canon EOS R5 C Hibrit Fotoğraf Makinesi Piyasaya Sürüldü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör