Mustang Mach-E, Tek Şarjla 807 Km Seyahat Ediyor

blank
Mustang Mach-E, Tek Şarjla 807 Km Seyahat Ediyor

İçerik: Mustang Mach-E, Tek Şarjla 807 Km Seyahat Ediyor

Mustang Mach-E, Tek Şarjla 807 Km Seyahat Ediyor:

İkonik Ford Mustang’den ilham alan ve 2022’de Türkiye’de satışa sunulması planlanan yeni Ford Mustang Mach-E, Norveç’te eko-sürüş uzmanlarının testinden geçti. 807,2 kilometrelik yolculukta eko-sürüş uzmanları Mach-E’yi şarj etmek için bir kez olsun durmadı. Test rotası kuzey Norveç’teki Trondheim’dan güneydeki Kristiansand’a kadar uzanıyordu. Yolda dağları aştılar ve bazı zorlukların üstünden geldiler. Hatta oldukça kötü bir trafik kazası nedeniyle trafikte beş saat beklediler. Ancak Mach-E’nin tek seferlik şarjı tüm bu maceralar için yeterliydi.

Test pilotları, Mach-E RWD modelini uzun menzilli pil ile kullandı. Hedef kilometreden yaklaşık 200 kilometre daha fazla kat ederek yolculuklarını tamamladılar.

Daha önce Mondeo, Fiesta ve Focus modellerimizle eko-sürüş testini tamamlayan Henrik Borchgrevink ve Know Wilthil de 1.249 beygirlik Mustang’i tek depo yakıtla 776 kilometre (300 mil) sürerek dünya rekoru kırdı. Maceraperest ikili, Ranger ile yakıt ikmali yapmadan 1.616 kilometre yol kat etmeyi başardı.

Borchgrevink ve Wilthil, Mustang Mach-E RWD zaferinin ardından eko-sürüş testini yapmak isteyenler için tavsiyelerini paylaştı;

“Gözlerini yolda ve hareketsiz tutun. Mümkün olan en iyi sürüşü planlayabilmeniz ve fren yapma gereğini ortadan kaldırabilmeniz için sorunsuz sürüş keyfi yaşayın. Ayrıca gidebildiğiniz kadar uzağa gitmek için alçakta kalmalı ve hızlanırken eşit şekilde hızlanmalısınız.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mustang Mach-E, Tek Şarjla 807 Km Seyahat Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör