Toyota, WRC’de Hibrit Dönemine Zaferle Başlamak İstiyor

blank
Toyota, WRC'de Hibrit Dönemine Zaferle Başlamak İstiyor

İçerik: Toyota, WRC’de Hibrit Dönemine Zaferle Başlamak İstiyor

Toyota, WRC’de Hibrit Dönemine Zaferle Başlamak İstiyor:

TOYOTA GAZOO Yarış Dünyası Ralli Takımı, 20-21 Ocak tarihlerinde efsanevi Monte Carlo Rallisi ile başlayacak olan yeni WRC hibrit dönemi için tüm hazırlıklarını tamamladı.

TOYOTA GAZOO Racing’in 2022 sezonunda yarışacak yeni aracı, geçen yıl Üreticiler ve Sürücüler Şampiyonası’nı kazanarak büyük başarı elde eden Yaris WRC’nin mirasını taşıyacak olan GR YARIS Rally1 olacak.

Bu kez Fransız Alpleri, devrim niteliğindeki Rally1 otomobilleri için yeni bir mücadeleye sahne olacak. Hibrit teknolojisini ilk kez ralli dünyasının zirvesine taşıyacak olan yeni Rally1 araçlarının önceki araçlara göre ciddi farklılıkları bulunuyor. Araçlarda yer alan hibrit üniteler, 3,0 kWh akü ve hızlanmada ilave 100 kW (134 PS) güç sağlayan motor-jeneratör ünitesinden (MGU) oluşuyor.

GR YARIS Rally1’de, Yaris WRC’nin kendini kanıtlamış 1.6 litrelik turbo motoru, hibrit bir sistemle bir araya geliyor ve pilotlara 500 PS’nin üzerinde güç sağlıyor. Ayrıca araçlar yüzde 100 sürdürülebilir yakıtla çalışacak. Arabada kurallara göre yapılan değişiklikler arasında daha az karmaşık aerodinamik, mekanik vites değiştirme ve aktif merkez diferansiyelin kaldırılması gibi yenilikler yer alıyor. Böylece sürücünün yetenekleri daha fazla ön plana çıkarken, sürücüler de hibrit enerji kullanımını en iyi şekilde yönetmeye çalışacaklar.

Toyota, GR YARIS Rallisi1 ile test programını tamamlarken son haftalarda Monte Carlo Rallisi’ne odaklandı. Monte Carlo Rallisi sadece yeni bir dönemin başlangıcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kuru zeminden kar ve buza kadar değişen koşullarla her zamanki zorlu koşullarıyla heyecan verici bir mücadeleye ev sahipliği yapacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, WRC’de Hibrit Dönemine Zaferle Başlamak İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör