Call Of Duty Playstation’da Kalacak

blank
Call Of Duty Playstation'da Kalacak

İçerik: Call Of Duty Playstation’da Kalacak

Call Of Duty Playstation’da Kalacak. Microsoft patronları, teknoloji devinin oyun şirketi Activision Blizzard’ı satın alacağı haberlerinin ardından Call of Duty Playstation’da kalmasını kararlaştırdı.

68,7 milyar dolar değerindeki anlaşma, hem PlayStation hem de Xbox’ta büyük bir hit olan video oyunu serisinin geleceği hakkında soruları gündeme getirdi. Microsoft Oyunları CEO’su Phil Spencer Perşembe günü tweet attı ve oyunun Sony platformlarında bir geleceği olacağını söyledi. Spencer, ayrıca, “Bu hafta Sony’deki liderlerle iyi görüşmeler yaptık,” diye yazdı.

“Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm anlaşmaları yerine getirme niyetimizi ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma arzumuzu onayladım.” Sony, sektörümüzün önemli bir parçası ve ilişkimize değer veriyoruz” dedi. Microsoft, Call of Duty şirketi Activision Blizzard’ı yaklaşık 70 milyar dolara satın almayı planlıyor.

Microsoft’un tarihindeki en büyük satın alma olan ve 2023’te tamamlanması beklenen hamle, şirketin Call of Duty, Warcraft ve Overwatch gibi oyun serilerinin sahipliğini alacağı anlamına geliyor. Microsoft, meta veri tabanı için yapı taşları sağlamanın yanı sıra oyun işlerini mobil, PC ve konsollarda büyütmelerine yardımcı olacağını iddia ediyor.

Call of Duty 2003 yılında başladı, ilk olarak II. Dünya Savaşı’nda geçen oyunlara odaklandı, ancak daha sonra odak Soğuk Savaş, 1980’ler, fütürist dünyalar ve uzaya kaydı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Call Of Duty Playstation’da Kalacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör