Microsoft’un Andromeda İşletim Sistemi İnternete Sızdı

blank
Microsoft'un Andromeda İşletim Sistemi İnternete Sızdı

İçerik: Microsoft’un Andromeda İşletim Sistemi İnternete Sızdı

Microsoft’un Andromeda İşletim Sistemi İnternete Sızdı. Microsoft’un çift ekranlı cihazlar için iptal edilen Andromeda işletim sistemi hakkında yeni bilgiler internete sızdırıldı. Özelliklerin bir çoğu sonunda Surface Duo ve diğer Microsoft ürünlerine geçti.


Microsoft, 2019’da Surface Duo’yu duyurmadan önce şirket, Andromeda kod adlı bir işletim sistemi üzerinde birkaç yıl çalıştı. Şirket, sonunda Surface Duo’ya Android’i dahil etmeye karar verene kadar yazılım üzerinde çalıştı. Şimdiye kadar, patent başvurusu gibi şeylerde yalnızca Andromeda’nın kısa bilgilerini gördük. Ancak Windows Central kısa süre önce işletim sisteminin dahili bir yapısını elde etti ve onu bir Lumia 950’ye kurdu.

Bitmemiş bir projeye değinilmesi dışında, Andromeda’yı bunca yıldan sonra görmenin ilginç yanı, Microsoft’un o zamanlar üzerinde çalıştığı fikirlerin kaçının Surface Duo’ya verildiğidir. Örneğin, kilit ekranında Surface Duo’nun göz atma işlevinin erken bir sürümünü görebilirsiniz. Bu arada, “Journal” ana ekranında gördüğünüz birçok özellik sonunda şirketin uygulamasına ulaştı ve bu Microsoft Store’dan indirebileceğiniz bir şey.

Yazılımın bitmemiş durumunda bile, videoda bugüne kadar bile Android ve iOS’un sunduğu her şeyden gerçekten farklı olan çok şey görüyoruz. Andromeda’nın notları doğrudan kilit ekranına yazmanıza izin vermesi ve telefonun bir sonraki kilidini açtığınızda notların hala orada olacakları gerçeği, gerçekten kullanışlı görünen bir şey.

Tabii ki, muhtemelen Microsoft’un nihayetinde Andromeda’yı takip etmemeye karar vermesinin birçok iyi nedeni vardır. Tamamen yeni bir işletim sistemini bırakın, farklı bir şey yapan bir cihazı piyasaya sürmek, olgun bir pazarda kolay bir iş değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft’un Andromeda İşletim Sistemi İnternete Sızdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör