Netflix, Yeni Bir Zorlukla Karşı Karşıya

blank
Netflix, Yeni Bir Zorlukla Karşı Karşıya

İçerik: Netflix, Yeni Bir Zorlukla Karşı Karşıya

Netflix, Yeni Bir Zorlukla Karşı Karşıya. Netflix abone sayısı geçen yıl 222 milyona yükseldi, ancak yayın şirketi, pandemi sırasında gördüğü ilgi artışı azaldıkça önünde zorlu bir yol ile karşı karşıya. Genel olarak, Netflix geçen yıl 18,2 milyon üye ekledi – 2020’de abone olanların yaklaşık yarısı. Yatırımcılar, hızın yeniden toparlanmaya başlayacağını ummuştu.

Ancak firmanın 2022 tahmini, kötü haberler getirdi ve mesai sonrası ticarette hisseleri neredeyse %20 oranında düşürdü. Firma, Mart ayına kadar olan üç ayda sadece 2,5 milyon üye eklemeyi beklediğini söyledi – analistlerin beklediğinden çok daha düşük. Netflix, Latin Amerika gibi dünyanın bazı yerlerinde “Covid sarkıntısı ve makro ekonomik zorluklara” işaret ederek, “Elde tutma ve katılım sağlıklı kalırken, satın alma büyümesi henüz Covid öncesi seviyelere yeniden hızlanmadı” dedi.

2021’in son üç ayında 8,3 milyon abone ekleyen Netflix, giderek daha fazla insan geleneksel televizyondan uzaklaştıkça büyümek için yer olduğunu savundu. Ancak Disney, Apple, Amazon ve HBO gibi şirketlerin yeni rekabetinin bir etki yaratmaya başladığını kabul etti.

Firma, “Tüketiciler, eğlence zamanları söz konusu olduğunda her zaman birçok seçeneğe sahipti – tüm dünyadaki eğlence şirketleri kendi akış tekliflerini geliştirdikçe, yalnızca son 24 ayda yoğunlaşan rekabet” dedi. “Bu ek rekabet marjinal büyümemizi biraz etkiliyor olsa da, bu yeni akış alternatiflerinin piyasaya sürüldüğü her ülke ve bölgede büyümeye devam ediyoruz.” Netflix, izleyicilerin ilgisini çekmek için içeriğe milyarlarca dolar harcıyor. Yılın son üç ayındaki popüler içerikler arasında The Witcher fantastik televizyon dizisinin yeni sezonu ve şirketin şimdiye kadarki en popüler ikinci filmi haline gelen Don’t Look Up vardı.

Ancak son zamanlarda ABD ve Kanada’da fiyatları yükselten firma, artan maliyetler ve diğer zorluklarla karşı karşıya – doların güçlenmesi firmaya tek başına 1 milyar dolara mal olacak, dedi. Hargreaves Lansdown’da hisse senedi analisti Laura Hoy, “Squid Games yaratıcısı Netflix, abone tahminleri söz konusu olduğunda bir peri masalından bazı zorlu görüntülemelere dönüştü – akış hizmetleri için en önemli ölçüm,” dedi.

“Grubun cari dönemde yeni abonelikler için tahmini, geçen yılın rakamının yarısından biraz fazlasına ulaştı” dedi. “Yönetim, çeyreğin sonunda birkaç büyük yayının çıkacağını görecek olan arkadan yüklenmiş bir içerik programını suçladı, ancak yatırımcılar daha yavaş büyüme tahmininden inkar edilemez bir şekilde korktu.”

Gelir, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında bir önceki yılın aynı dönemine göre %16 artarak 7.7 milyar dolara ulaştı. Çeyreklik kar %12 artarak 607 milyon dolara ulaştı. Yıl için, kar 2,7 milyar dolardan 5,1 milyar dolara yükselirken, gelir %19 artarak 26,7 milyar dolara yükseldi.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Netflix, Yeni Bir Zorlukla Karşı Karşıya

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör