Twitter’ın Güvenlik Liderleri Şirketten Ayrılıyor

blank
Twitter'ın Güvenlik Liderleri Şirketten Ayrılıyor

İçerik: Twitter’ın Güvenlik Liderleri Şirketten Ayrılıyor

Twitter’ın Güvenlik Liderleri Şirketten Ayrılıyor. Yeni Twitter CEO’su Parag Agrawal, şirketin liderliğini yenilemeye devam ediyor. Geçen ay mühendislik ve tasarım şeflerini görevden alan Agrawal, güvenlik ekibi için yeni liderler getiriyor.

Şirket, The New York Times’a eski güvenlik başkanı Peiter Zatko’nun ayrıldığını, baş bilgi güvenliği sorumlusu Rinki Sethi’nin ise önümüzdeki haftalarda Twitter’dan ayrılacağını doğruladı. Agrawal’ın bu hafta çalışanlara, personel kararlarının “kuruluşun nasıl yönetildiğine ve en öncelikli iş üzerindeki etkisine ilişkin bir değerlendirme” sonrasında verildiğini söylediği söyleniyor.

Twitter, hacker topluluğunda “Mudge” olarak bilinen Zatko’yu, birçok yüksek profilli hesabı tehlikeye atan bir olayın ardından Kasım 2020’de işe aldı. Daha önce DARPA, Google ve Stripe’de çalıştı ve 90’larda Cult of the Dead Cow adlı hacker grubunun bir üyesiydi.

Eski bir IBM bilgi güvenliği başkan yardımcısı olan Sethi de Temmuz 2020 Bitcoin hackinin ardından şirkete katıldı. Times’a göre, Twitter’ın gizlilik mühendisliği başkanı Lea Kissner, Sethi’nin eski pozisyonunu geçici olarak devralıyor.

Daha önce teknik direktör olan Agrawal, Kasım ayı sonlarında Jack Dorsey’den en iyi işi devraldıktan sonra Twitter’ı yeniden şekillendirmek için çok az zaman harcadı. Ertesi ay, eski mühendislik ve tasarım başkanları Michael Montano ve Dantley Davis, “Twitter’ı hedeflerine ulaştırmak” için görevden alındı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter’ın Güvenlik Liderleri Şirketten Ayrılıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör