Alman Teknolojisi Ağır İşte Çalışan Personellere Yardımcı Olacak

blank
Alman Teknolojisi Ağır İşte Çalışan Personellere Yardımcı Olacak

İçerik: Alman Teknolojisi Ağır İşte Çalışan Personellere Yardımcı Olacak

Alman Teknolojisi Ağır İşte Çalışan Personellere Yardımcı Olacak. Exosuit teknolojisindeki gelişmeler, insanların günlük yaşamlarında fiziksel görevleri nasıl yerine getirdiğini hızla değiştiriyor – bazıları omurilik yaralanması olan hastaları iyileştirmeye yardımcı olmak için tasarlandı, diğerleri bir Deniz Kuvvetlerinin savaş yeteneklerini geliştirmek için tasarlandı ve birçoğu, fiziksel olarak tekrar eden meslekleri, onları gerçekleştiren insanlar için daha az stresli hale getirmek için inşa ediliyor. Ancak German Bionic, bunlardan yalnızca birinin, kullanıcılarının hatalı hareketlerinden öğrenecek kadar zeki olduğunu iddia ediyor: 5. nesil Cray X.

Cray X, üst bacaklara bağlanan karbon fiber bağlantıları hareket ettiren kalçaya monteli aktüatörlere sahip 7 kg’lık bir sırt çantası gibi çalışır ve bir kişinin 30 kg’a kadar kolayca kaldırmasına ve yürümesine olanak tanır, hem bacaklar hem de sırt tamamen desteklenir. Görev sırasında kişinin omuzlarına ve kollarına aktif olarak yardımcı olmasa da Cray X, yaygın kaldırma yaralanmalarını azaltmaya yardımcı olmak için bir Akıllı Güvenlik Yardımcı sistemi sunar.

German Bionic’in IoT Başkanı Norma Steller, “Arka planda çalışan ve ergonomik risk çok yükseldiğinde işçiyi uyarabilen gerçek zamanlı bir yazılım uygulaması” dedi. “Örneğin, bir mola önermek, çünkü biliyoruz ki tekrarlama ve genel stres, yorgunluğa neden olabilir ve yorgunluğun yaralanmalara yol açabilir. Bu, önlemek istediğimiz bir şey.”

SSC, yalnızca hangi yükün kaldırıldığı, kaldırma sırasında bükülme gibi ergonomik riskler ve olası çevresel faktörler gibi ayrıntılı telemetri bilgilerini toplamakla kalmaz, dış iskeleti OTA yazılımı aracılığıyla giyen işçiye uyarlamak için bu verileri analiz etmek için bir makine öğrenimi algoritması kullanıyor. Bu veriler yalnızca bağlı bir monitörde çalışanların kendilerine gösterilmekle kalmaz, aynı zamanda Cray X bu verileri denetim zincirine iletir ve yöneticilerin kendilerini aşırı zorlamadıklarından emin olmak için çalışanlarının hareketlerini izlemelerine olanak tanır.

Steller, Cray X’i, çalışanların kendilerini aşırı yormamalarını veya gereğinden fazla yormamalarını sağlamak için tasarlanmış bir “önleyici cihaz” olarak görüyor. Steller, “Biz önleyici bir cihazız, bu yüzden yaralanmayı önlüyoruz” dedi. “Tıbbi bir [cihaz üreticisi] olarak kabul edilmiyoruz. Kendimizi endüstriyel kullanım için bir dış iskelet olarak görüyoruz.” Bu nedenle, Cray X, toz ve nem için IP54 derecesine sahiptir, bu nedenle en kirli depo ortamları dışında hepsinde çalışabilir. Cray X bir dakikadan kısa sürede takıp çıkarılmak üzere tasarlanmış olsa da, 5. nesil ürün, değiştirilebilir 40V pil sistemi sayesinde çıkarılmadan tüm vardiya boyunca giyilebilir.

German Bionic’te Mekanik Ar-Ge Başkanı Marius Kiss verdiği demeçte, “Çalışırken değiştirme işlevini uyguladık, böylece cihazı kapatmak zorunda kalmadan hemen bırakabilirsiniz” dedi. “[Bitmiş pili] yenisini almak için çıkarabilir, eskisini şarj cihazına yerleştirebilirsiniz – pili 30 ila 40 dakika arasında şarj eden Makita hızlı şarj istasyonlarını kullanıyoruz – ve sonra devam edebilirsiniz. Dış iskeleti çıkarmak zorunda kalmadan potansiyel olarak sekiz saat kadar çalışabilirsiniz.”

Alman Bionic ekibi, mevcut dış iskelet teknolojileri neslinin bugün yararlı olduğu kadar, önümüzdeki yıllarda bunların daha da yetenekli ve yaygın hale geleceğini düşünüyor. “Benim düşüncem, teknoloji daha erişilebilir olduğu için gelecekte çok daha özel dış iskeletler göreceğimiz yönünde.” dedi Steller. “Sadece B2B sanayi sektörlerinde değil, dünyamıza gireceklerini düşünüyorum. Onları temelde her yerde göreceğiz çünkü vücudumuzu büyütme şansımız var ve genellikle insanlar bunu yapma şansını kullanıyor. Onları gerçek bir sınırlama olmaksızın her yerde göreceğiz, ancak kullanım durumuna göre çok özelleşmiş durumdalar.”

German Bionic’in İletişim Başkanı Eric Eitel, “Gerçekten sokaktaki herkesin şu ya da bu şekilde bir dış iskelet taktığını görüyorum” diye ekledi. “Ama bence gelecekte aradığımız dış iskeletler aktif olanlar. Onların çok daha ince, akıllı ve bağlantılı olduklarını görüyorum.”

Teknoloji tüketici kullanımlarına genişlese bile Eitel, dış iskeletlerin endüstriyel ortamlarda muhtemelen ortak bir görüş olarak kalacağına inanıyor. “Hâlâ otomatikleştirilemeyen birçok çalışma alanı var ve bence bu uzun bir süre böyle kalacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alman Teknolojisi Ağır İşte Çalışan Personellere Yardımcı Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör