Dünyanın İlk Uzay Tabanlı Film Stüdyosu SEE 2024’te Açılacak

blank
Dünyanın İlk Uzay Tabanlı Film Stüdyosu SEE 2024'te Açılacak

İçerik: Dünyanın İlk Uzay Tabanlı Film Stüdyosu SEE 2024’te Açılacak

Dünyanın İlk Uzay Tabanlı Film Stüdyosu SEE 2024’te Açılacak. Space Entertainment Enterprise (SEE), sıfır yerçekiminde dünyanın ilk eğlence stüdyosu ve çok amaçlı arenası olduğunu iddia ettiği şeyi başlatmayı planlıyor. Şirket, Tom Cruise ile beraber yakında çıkacak olan uzay filminin ortak yapımcılığını yapıyor.

SEE, Aralık 2024’e kadar bir spor ve eğlence arenasının yanı sıra bir içerik stüdyosu içeren bir uzay istasyonu modülü inşa etme planlarını açıkladı. SEE-1 adlı modül, film, televizyon, müzik ve spor etkinliklerinin yanı sıra düşük yörünge, mikro yerçekimi ortamında içerik oluşturmak isteyen sanatçılar, yapımcılar ve yaratıcıları barındırmayı amaçlamaktadır. Tesisler, içeriğin geliştirilmesi, üretilmesi, kaydedilmesi, yayınlanması ve canlı yayınlanmasını sağlayacak.

Ocak 2020’de Uluslararası Uzay İstasyonu’nunda (ISS) NASA’nın onayını kazanan Axiom Space, SEE-1’in yapımını üstlenecek. Modül, Axiom’un uzay turizmi de dahil olmak üzere diğer ticari girişimlere de ev sahipliği yapacak olan Axiom Station adlı ticari koluna bağlanacak.

Axiom İstasyonu daha sonra 2028’de ISS’den ayrılacak. Çin Uydusu Rus Enkazıyla Yakın Karşılaştı: Devlet Medyası
Birleşik Krallık’ta girişimciler ve yapımcılar Elena ve Dmitry Lesnevsky tarafından ortaklaşa kurulan SEE, şu anda bir bağış toplama turu planlıyor.

Dmitry ve Elena Lesnevsky yaptığı açıklamada, “SEE-1, insanlığın farklı bir alana taşınması ve uzayda heyecan verici yeni bir bölüme başlaması için inanılmaz bir fırsat” dedi.

“Yeni bir yaratıcılık dünyasını ortaya çıkaracak yenilikçi altyapıyla dolu bir mekanda sınırsız eğlence olanakları için benzersiz ve erişilebilir bir yuva sağlayacak. Dünya lideri Axiom Space’in bu son teknoloji devrim niteliğindeki tesisi inşa etmesiyle SEE-1, iki trilyon dolarlık küresel eğlence endüstrisinin düşük Dünya yörüngesine genişlemesini sağlayan yalnızca ilk ama aynı zamanda üstün kaliteli uzay yapısı” açıklamasında bulundu.

Axiom Space’in başkanı/CEO’su Michael Suffredini, “Dünyanın ilk ticari uzay istasyonu olan Axiom Station, yörüngede çeşitlilik içeren bir ekonomiyi mümkün kılan temel altyapı olarak tasarlandı” dedi.

Suffredini, “Axiom Station’ın ticari yeteneklerine SEE-1 biçiminde özel bir eğlence mekanı eklemek, istasyonun küresel bir kullanıcı tabanı için bir platform olarak faydasını genişletecek ve yeni uzay ekonomisinin sunduğu fırsatları vurgulayacaktır.” Axiom baş mühendisi Dr Michael Baine, “SEE-1, uzay ortamını benzeri görülmemiş bir şekilde sergileyecek ve güçlendirecek.” Dedi.

“Şişirilebilir modül tasarımı, bir dizi faaliyete uyarlanabilen yaklaşık altı metre çapında engelsiz basınçlı hacim sağlar – ağırlıksızlık deneyimini nefes kesici bir şekilde yakalayacak ve iletecek en son teknoloji ürünü medya üretim kapasitesi dahil. etkisi,” diye açıkladı Dr Baine.

SEE’nin COO’su Richard Johnston. ekledi: “Jules Verne’den ‘Star Trek’e, bilim kurgu eğlencesi dünya çapında milyonlarca insana geleceğin neler getirebileceği hakkında hayal kurma konusunda ilham verdi. Uzayda yeni nesil bir eğlence mekanı yaratmak, ilham vermek inanılmaz yeni içerikler yaratmak için sayısız kapı açıyor.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın İlk Uzay Tabanlı Film Stüdyosu SEE 2024’te Açılacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör