Elon Musk, Twitter’ın NFT’lerine Büyük Tepki Verdi

blank
Elon Musk, Twitter'ın NFT'lerine Büyük Tepki Verdi

İçerik: Elon Musk, Twitter’ın NFT’lerine Büyük Tepki Verdi

Elon Musk, Twitter’ın NFT’lerine Büyük Tepki Verdi. Elon Musk, Twitter’ın kullanıcıların değiştirilemez belirteçleri (NFT’ler) profil resimleri olarak doğrulamasına izin verme hareketinden memnun görünmüyor. SpaceX ve Tesla CEO’su bu entegrasyonu “sinir bozucu” olarak nitelendirdi ve Twitter’ın platformdaki spam etkinliğini engellemeye çalışmak yerine mühendislik kaynaklarını bu çaba için boşa harcadığını öne sürdü.

Twitter kısa süre önce kullanıcıları için NFT özelliklerini kullanıma sunmaya başladı ve başlangıçta iOS’taki Twitter Blue abonelerinin NFT’leri profil resimleri olarak kullanmalarına izin verdi. Bunlar altıgen bir şekle sahiptir ve Twitter’daki olağan yuvarlak tip ekran resminden biraz farklıdır.

Musk daha önce blok zinciri teknolojisine desteğini artırmıştı, ancak bir şeyden hoşlanmadığında memnuniyetsizliğini de kamuoyuna açıkladı. Twitter’ın NFT hamlesine yönelik son eleştirisi, Tesla CEO’su ve diğer önemli şahsiyetleri taklit eden kişiler tarafından artan kripto dolandırıcılığı yüzünden tetikleniyor.

Sorun, Twitter’ın 2018’de adını “Elon Musk” olarak değiştiren doğrulanmamış hesapları engellemek zorunda kaldığı bir noktaya ulaştı. Twitter, Altıgen Şekilli NFT Profil Fotoğraflarını Tanıttı ve Musk, Twitter’ın NFT kararıyla ilgili bir tweet’te “Bu can sıkıcı” dedi.

Bunu bir açıklama ile takip etti, “Kripto dolandırıcıları her ileti dizisinde bir spambot blok partisi verirken Twitter bu bs üzerinde mühendislik kaynaklarını harcıyor.” Twitter’ın NFT aracı ilk kez kullanıcıların Bitcoin gönderip almasına izin verdikten aylar sonra geldi.

NFT, aynı zamanda kripto para birimi için temel teknoloji olan blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan bir veri birimidir. Bu teknoloji geliştikçe, NFT’ler ön plana çıktı. NFT’ler, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu doğrulamak için kullanılan sertifikalarla birlikte gelir. Fotoğrafları, videoları, ses kliplerini ve diğer dijital dosya türlerini temsil edebilirler.

Musk, sosyal medyada ve elektrikli araç şirketi aracılığıyla bu gelişmekte olan endüstriyi kabul ettiğini sık sık dile getirdi. Geçen yıl Mart ayında Musk, Tesla’nın Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceğini duyurdu, ancak Mayıs ayında çevresel endişeleri öne sürerek bu kararı geri aldı. Bu ayın başlarında Tesla, bazı ürünler için Dogecoin’de ödeme kabul etmeye başladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, Twitter’ın NFT’lerine Büyük Tepki Verdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör