Google, Android Oyunlarının Betasını Windows PC’lere Getirdi

blank
Google, Android Oyunlarının Betasını Windows PC'lere Getirdi

İçerik: Google, Android Oyunlarının Betasını Windows PC’lere Getirdi

Google, Android Oyunlarının Betasını Windows PC’lere Getirdi. Teknoloji devi Google’ın Android oyunlarını Windows PC’lere getirmek için uygulamasının sınırlı bir beta sürümünü başlattığı bildiriliyor. Google Play Oyunlar, Hong Kong, Güney Kore ve Tayvan’da başlamak üzere beta olarak sunulacak ve Windows PC sahiplerinin Mobile Legends, Summoners War, State of Survival ve Three Kingdoms Tactics gibi popüler Android oyunlarını oynamasına izin verecek.

Google’ın İlk Katlanabilir Telefonunun “Piksel Not Defteri” Olarak Adlandırılacağı Bildirildi. Bu ülkelerdeki oyuncular, Windows PC’lerde betaya erişmek ve Google’ın bağımsız uygulamasına erişmek için kaydolabilecekler. Teknoloji devi, “telefon, tablet, Chromebook ve Windows PC arasında kesintisiz oyun oturumları” vaat ediyor ve bu da birden fazla cihaz arasında oyunlara kolayca devam edebileceğinizi gösteriyor.

Google Play Oyunlar ürün müdürü Arjun Dayal, “Oyuncular, fare ve klavye girişleriyle daha büyük ekranlardan yararlanırken, favori mobil oyunlarına bilgisayarlarında kolayca göz atabilir, indirebilir ve oynayabilir” dedi. “Artık cihazlar arasında geçiş yaparken ilerlemenizi veya başarılarınızı kaybetmenize gerek yok; yalnızca Google Play Oyunlar profilinizle çalışır” diye ekledi.

Google Play Oyunlar, PC’lerde Android oyunları oynarken kazanılabilecek Play Puanlarını da içerecektir. Şirket, Android oyunlarını PC’lere getirme planlarını yalnızca bir ay önce duyurdu, ancak şirketin Android oyunlarını Windows PC’lerde çalıştırmak için hangi teknolojiyi kullandığı hala net değil.

Google Play Oyunlar uygulaması, oyun akışını içermeyecek yerel bir Windows uygulaması olacak ve Google oyun geliştiricileri için daha fazla bilgi sağlamaya başlaması gereken bir geliştirici sitesi açacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Android Oyunlarının Betasını Windows PC’lere Getirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör